Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üzembentartó VS Tulajdonos....

Üzembentartó VS Tulajdonos. Mik a buktatók?

Figyelt kérdés
Úgy értem van egy gépkocsi a tulajdonomban, amit egy ismerősöm használ üzembentartói szerződéssel. A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan szituáció, amikor miatta engem a tulajdonost vesznek elő? Gondolok itt pl. biztosítás nem fizetésére, forgalmi szabálysértésre, baleset okozására stb., bármire ami valami büntetést vonz maga után... LEHET NEKEM EZEKBŐL AKÁRMILYEN KELLEMETLENSÉGEM???

2016. dec. 15. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet, mert mindent az üzembentartó fizet. Szerződésed legyen meg, mert van olyan zokni rendőr, aki néha megkeres téged...

Engem is kerestek meg tulajdonosként, hogy az üzembentartó szabálysértést csinált, de aztán sűrűn kértek bocsánatot.


Az üzembentartónak lehet ez csak rizikós, ha elővesz téged a NAV, vagy kinyúlsz, és bekerül a hagyatéki leltárba a tulajdonodban lévő verda.

2016. dec. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megnyugodtam...:)
2016. dec. 15. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!