Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 50 ccm robogó adásvételi...

50 ccm robogó adásvételi szerződés-t bárki leellenőrzi? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Kaptam egy családi baráttól egy robogót, ami nem működötrt és ő nem akart vele foglalkozni. Mostanra eljutottam oda, hogy elviszem szervízbe és szeretném használni Bp-en. Mivel ajándék volt, ezért nem írtunk adásvételit. Őt nem akarnám ezzel zavarni, ha nem nyomozzák vissza, azt, hogy ki volt az előző tulaj, akkor megírjuk úgy, hogy apám eladta nekem 100 ft-ért. Ebőől lehet baj?

2017. febr. 20. 16:41
 1/2 anonim válasza:
Igen, ha a hamis tartalmú magánokiratot felhasználod, pl felelősségbiztosítás kötéséhez, az bűncselekmény.
2017. febr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor megcsinálom rendesen. Mondjuk nem tudom elképzelni, hogy ez hogy tudna kiderülni, hiszen nincs központi nyílvántartás. Ha a robogó nincs körözve az az alvázszám alapján, akkor azt se tudja a rendőrség, hogy létezik.Azért szerintem elég komoly joghézagok vannak a robogók szabályozásánál...
2017. febr. 22. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!