Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miért kell mindig vagyonszerzé...

Miért kell mindig vagyonszerzési illetéket fizetni autóvásárláskor?

Figyelt kérdés

Nem szerzek új vagyont, csak "cserélek".

Van egy kocsim. Megvettem pl 500.000 Ft-ért. 5 év múlva eladom 3000.000-ért, és veszek megint egyet 500.000 Ft ért. Pont ugyanannyi vagyonszerzési illetéket fizetek mindkettőre. Pedig nem lett több vagyonom, csak ugyanannyi. Ugyanúgy 1 db 500ezres kocsim van. De már 2x fiuzettem illetéket. Miért nem mentesülök? Vagy pl miért nem csak 200.000 után fizetek? Hisz a vásárolt kocsi annyival több, mint az eladott.


Dühítő. Most van egy 20 éves suzukim, ami 4 éve van meg. Lehet eladjuk, és ugyanilyet szeretnék, csak kb 14-15 évest. Miért kell mindkettőnél 25-30ezer forintot fizetnem? Nem lett több vagyonom!

A biztosítás bónuszt vihetem át, az illetéket miért nem?


2017. febr. 24. 12:05
 1/9 Donald J. Trump ***** válasza:
43%
Mert a sóhivatal közhiteles nyílvántartásba veszi, hogy az az autó a te neveden van, így semmilyen balesetnél, félreértésnél vagy újabb adás-vételnél nem tudnak meggyanúsítani, hogy esetleg loptad az adott járművet vagy nem is a tiéd.
2017. febr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem az átírással van bajom. Hanem a vagyonszerzési illeték összegével.

Ingatlannál működik, hogy ha eladok egyet, majd veszek másikat, nem kell a teljes illetéket fizetni.

Autónál miért nem?

2017. febr. 24. 12:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért kell fizetni, mert az illetéses elvtársak úgy döntöttek, hogy ebből is komoly adót lehet beszedni.

Fölösleges azon morogni, hogy ez mennyire igazságos (semennyire,mert az adózott pénzt tovább adóztatják).

2017. febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De említhetnék a súly(teljesítmény)adót is!


Ha jan. 1-én vagy egy autód, ki kell fizetned az egész éves díjat, amiből semmit nem kapsz vissza, ha év közben ( mondjuk áprilisban) eladod. És ha utána veszel egy újat, szalonból, akkor arra is ki kell fizetned - és akkor sem időarányosan, hanem az egész évet!

Zehát az adott évben úgy fizetsz dupla díjat, hogy egy pillanatig sem volt két autód egyszerre.

2017. febr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Tenyleg orbitalis nagy lehuzas az ilyen illetek. Semmire nem jo, csak a penzt szedik belole. En rengeteg autot irattam már at Nemetorszagban, max 70 euro volt mindennel egyutt (forgalmi, torzskonyv, illetek). Az eves teljesitmeny adot is lehetne napra szamolni. Amikortol eladod nem te fizeted kesz es aranyosan visszakapod ami jar. Biztos tul bonyolult lenne 234 napra kiszamolni az osszeget es visszautalni a maradekot. onnantol meg az uj tulajt bejegyezni. Rohejes banda mind.
2017. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
ja a regisztracios adorol meg ne is beszeljunk....
2017. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Valamiből ki kell fizetni a nyugdíjakat, meg a stadionokat.

Most jött egy rendelet, hogy csökkentenek pár illetéket. Na, kíváncsian nyitottam meg a híreket, hát persze, hogy olyanokat csökkentenek, amit egy évben vagy 3 ember vesz igénybe.

Oké, rendben van, fizetni kell, de akkor ne a 20 éves swift után kelljen már ugyanannyit, mint egy 3 millás autó után. De, valamivel kevesebbet kell...

2017. febr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyonszerzési illeték, hanem csak szerzési illeték, ez lett a neve az átírási díjnak.

Most nem azért fizetsz mert a nevedre írják, hanem azért mert szereztél valamit.

2017. febr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:

Valószínűleg az illetéket az adott tranzakció után fizeted és nem személyre szólóan.

Az, hogy előzőleg egy másik autó vásárláskor kifizetted az arra vonatkozó illetéket, semmilyen kapcsolatban nincs az új autóvásárlással.

2017. márc. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!