Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ti mit tennétek, ha látnátok...

Ti mit tennétek, ha látnátok valakit aki mellétek parkol, és kiszálláskor nekiüti az autótoknak az ajtaját?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy új autót, és egyre többet látom manapság, mennyire nem figyelnek az autósok a többi autó épségére, kiszálláskor egyszerűen csak nekib****ák a másik autónak az ajtajukat, és annyi.

Mit tehetek akkor, ha ez az én autómmal történik meg?


2017. márc. 22. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Vagy a helyszínen kifizettetem vele, vagy baleseti bejelentőt írunk.

Ha hepciáskodik akkor rendőrt hívok.

2017. márc. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha nincs látható kár akkor is megjegyezném neki, hogy figyeljen mások értékeire. Ha van látható kár akkor azt tenném amit az első írt. Ha az illetőnek nem tetszik, akkor rendőrt is hívok..
2017. márc. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Varga Péte4 ***** válasza:
64%

Legalább akkora az esély, hogy az illető ajtójának a zománca is megsérül, következésképpen általában ügyelnek az emberek, hogy ez ne történjen meg.

Szándékosan - gondolom - csak a frissen lopott kocsival követik el.

2017. márc. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Le kell sz**ni.

Nem tudsz mit ellene tenni.

Neki szólsz mert láttad de a következőt meg az utánit nem fogod észrevenni csak a nyomát az autód oldalán.

Ezzel jár a közlekedés... nem a vitrinbe tartod az autót

2017. márc. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A baleseti bejelentő semmit sem ér.

A 15.§ g) pontra gondolok.

Vagy meg kell egyezni (ha nincs karc, és le lehet törölni a festéknyomot = nincs ügy, ha van karc, egy polirozást fizessen ki)

Vagy rendőr.

Ha távozik, vannak az üzletközpontok parkolóiban kamerák.

ismerősöm járt így, a megrakott bevásárlókocsit tolta neki izomból, és rendesen végig is karcolta... távozott egy laza "látom, de nem érdekel" felkiáltással. Ott tartani nem lehetett, mert az már önbíráskodás. A rendőr telefonnal készült fotók, a kamerák felvétele alapján megtette az intézkedést, jelenleg is folyamatban van az ügy.

___________________


2009. évi LXII. törvény

a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról:


15. § A biztosítás nem terjed ki arra a kárra, amely


a) a károkozó gépjárműben elhelyezett tárgyakban keletkezett, ha ezek nem a gépjárművel utazók személyi használatára szóló tárgyak;

b) a károkozó gépjárműben keletkezett;

c) a károkozó gépjármű biztosítottjainak egymással szembeni igényéből származó dologi kárként, illetve elmaradt haszonként keletkezett;

d) sugárzó, toxikus anyagok és termékek hatására, vagy az egészségügyi hatóságok részéről a sugárzás káros hatásainak megszüntetését célzó intézkedések folytán keletkezett;

e) a gépjármű balesete nélkül az út burkolatában keletkezett;

f) a gépjármű - forgalomban való részvétele nélkül - munkagépként való használata során keletkezett;

g) álló gépjárműre fel-, illetve arról való lerakodás következtében keletkezett;

h) üzemi balesetnek minősül, és a gépjármű javítási vagy karbantartási munkái során keletkezett;

i) gépjárműverseny vagy az ahhoz szükséges edzés során következett be;

j) környezetszennyezéssel a gépjármű balesete nélkül keletkezett;

k) a gépjármű üzemeltetésével egyéb vagyontárgyban folyamatos állagrongálással okozott, illetőleg állagromlásból adódott;

l) háború, háborús cselekmény, terrorcselekmény következményeként keletkezett.

2017. márc. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

eddig még nem láttam egy ajtónekicsapódást, vagy kocsinekiütődést, de mindenesetre körben látszanak a nyomok..

az, hogy nem tudok beszállni, hát várok, de a mellettem állók hogy szálltak ki? direkt messzebb állok meg, ahol nincs a közelben autó.. mire kijövök, már körbeálltak...


egyszer szóltam egy leharcolt nőnek, az megkérdezte hogy akkor mi van?..azóta kerülöm a bajt...


semmit nem tehetsz..

2017. márc. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerencsétlen autóm oldala úgy néz ki már mintha kalapáccsal végigverték volna. 20 év alatt megtalálta pár ajtócsapkodós barom. Hihetetlen hogy egyesek mennyire lesz..rják más értékeit.

3 ajtós a kocsim (tehát jó nagy az ajtó), mégis ki tudok úgy szállni hogy ne érjen a szomszédos kocsihoz.

Volt hogy terepjárós bunkókám úgy rányitotta az oldalára hogy nemcsak behorpadt, de még a festéknyoma is rákerült.

Mikor szóltam a tulajnak még neki állt feljebb.

Hát akkor én is jó hirtelen és jó tágasra nyitottam az ajtómat. Lett az övén is némi horpi és díszcsík :-)

Csak egy 20 millás terepjárón sz.rabbul mutat mint az én 20 éves szekeremen.

Ha nem lehet emberi módon elintézni, akkor nem... Nem erőszak...


Volt már hogy

2017. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden esetben szóvá kell tenni. Én a múltkor pakoltam be az autómat, és a mellettem állónál vettem észre, hogy a még egyel arrébb álló rányitotta. Jól látható nyoma maradt, én közöltem az illető "úrral", hogy meg fogom várni a tulajdonost, és tájékoztatni fogom.

Természetesen fel volt háborodva, hogy nekem mi közöm hozzá? Nevelési célzattal történik, kérem, mert ma ez az autó, holnap egy másik, holnapután az enyém, és nekem is jól esne, hogyha látná valaki, hogy kárt tettek az én autómban, és nem csak legyintene rá, hogy kit érdekel, mert más autója, az elkövetőt pedig hagyná elmenni... Meg is beszélték, és megegyeztek a helyszínen, ami simán elmaradt volna, ha akkor én nem szólok.

2017. márc. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Leszoktam káromkodni a fejüket, általában kulturáltabb stílusban, amennyire lehet :D Mást úgysem tudsz tenni, legalább a dühödet kiadod így.
2017. márc. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!