Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás. Ez drága?

Kötelező biztosítás. Ez drága?

Figyelt kérdés

Hirtelen kellett kötni, de drágállom. Érdemes körbenézni vagy ez kb rendben van?


15 éves Ford Mondeo, Budapest, sofőrnek/tulajnak nincs rutinja

1783cm3, 81KW, benzin


Kb évente: 4x18500



2017. máj. 18. 13:58
1 2
 1/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
82%
Ha már megkötötted, akkor 1 évig mindegy. Budapesten, főleg ha fiatal vagy, akkor A00-ban nem sok. Vidéken sok lenne.
2017. máj. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Ez így értelmetlen kérdés, mert nincs viszonyítási alap.

Kitöltöd a kalkulátort a netrisk.hu-n, és ott látod az összes ajánlatot... de már most mindegy, majd egy év múlva változtathatsz

2017. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Érdekes, első tudott értelmesen válaszolni. :)


Hogy érted, hogy "nincs viszonyítási alap"?

Szerintem megadtam a fontosabb paramétereket ahhoz, hogy el lehessen dönteni, hogy **kb** jó-e. Ha valami még hiányzik akkor szívesen megadom. Több netes kalkulátornak is nekifutottam, de egyrészt a felénél elunom, másrészt olyan adatokat kérnek amit egy ilyen kb érdeklődés miatt nem szívesen adok meg.

2017. máj. 18. 14:20
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

Funkcionális analfabéta!

Azt jelenti hogy nincs viszonyítási alap, hogy megadtál egy árat. Nem tetted mellé a listát, hogy a hirtelen kötés után miket találtál még? Bár ha vetted volna a fáradságot, hogy legalább utólag megnézd a netrisken, felesleges lenne a kérdés, mert ott látnád, hogy ez a kb 70 ezer Ft a kínálat alján, tetején, közepén van-e.

Amúgy annál hirtelenebbül nem lehet kötni, hogy a netrisken kitöltöd, és utána kiválasztod a legkedvezőbbet, ez kb. 10 perc időtöltés.

Amúgy ha egyösszegű fizetést választottál volna, akkor már kedvezőbb lenne. Ha kiválasztod a kizárólag online kapcsolattartást, arra is van kedvezmény (nincs levél, nincs telefonálgatás, online felületen vagy emailben ügyintézhetsz).

Hoztál egy rossz döntést, ennyi. Most szépen felmész a netriskre, bepötyögsz mindent, aztán a számok alapján eldöntöd, hogy drága volt-e.

Hidd el, itt senki nem fogja beírni csak azért, hogy megválaszolhassa a kérdésedet.

2017. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem adtál meg fontos adatokat, de nem is ide kell beírni, hanem a kalkulátorba.

Mennyi idös vagy, hol élsz, mióta van jogosítványod, bónusz fokozat, és még rengeteg olyan adat befolyásolja a biztosítás diját, amit igenis be kell irni a kalkulátorba, és ott tudod összehasonlítani az ajánlatokat.

Az első is csak annyit tudott irni, jogy lehet sok, lehet nem sok - ő sem tudja mihez mérni, az csak személyre szabottan lehetséges

2017. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
23%

4:

Közvetlenül a biztosítók oldalán is éppen ugyanolyan gyors. Én például Netrisken kalkuláltam, aztán adott biztosító oldalán kötöttem, ugyanannyiba kerül, mint ha a Netrisken kötöttem volna, cserébe nincs közvetítő.

2017. máj. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Négyeském, hogy te milyen okos kis tündibündi vagy.


Tehát szerinted elképzelhetetlen, hogy valaki van aki egy kb ekkora, kb ilyen kaliberű, kb ilyen idős kocsit vezet Pesten A00-ban és hajlandó megmondani, hogy ő mennyit fizet. Érdekes, én rendszeresen látok az utakon ilyesmi autókat.


Vagy az egyik az 400 forintot fizet évente, a másik meg 400.000-t. Azért mert te hülye vagy és nem tudsz rá válaszolni az nem azt jelenti, hogy nem is lehet rá válaszolni.


Tényleg nem forintra érdekel, de látom, hogy itt nem sok esélyem van arra, hogy valaki beírja, hogy "kb 70-80 évente". Akkor marad a kalkulátor amit per pillanat passzolok.

A rendszámot, születési időt, címet, telefonszámot, emailt, anyám kínját nem akarom csak azért kitölteni, hogy egy év múlva megint ezzel szórakozzak.

2017. máj. 18. 15:03
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Passzold nyugodtan a kalulátorokat, de akkor meg fogadd el, hogy valszeg sokkal drágábban fizetsz mint kéne.


A netrisket nem a te személyes adataid érdeklik, hidd el, csak épp azok alapján tud számodra pontos ajánlatot adni, ugyanis a biztosítók az alapján kalkulálják az árat.


Mellesleg az alkuszok felett az MNB áll, aki eléggé keményen oda is bax nekik ha egy pixel rossz helyen van. Kemény lenne ha visszaélhetnének az adataiddal.


Noh de mind1, ez a te döntésed.

2017. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem!

-fiatal vezető

-friss jogsi

-pest

Háromszoros hátrány.


Ráadásul negyedévente fizeti és gondolom csekken.

Legolcsóbb a lehívásos, egy összegben fizetés.

Ha egy összegben fizetem, 4 000 ft kedvezmény adnak.


Én hasonló gépre fizetek 37 000 ft-ot, B1-es, vidékiként, úgy, hogy szerintem az illető a gyerekem lehetne életkor alapján.

2017. máj. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
55%

"A rendszámot, születési időt, címet, telefonszámot, emailt, anyám kínját nem akarom csak azért kitölteni, hogy egy év múlva megint ezzel szórakozzak."


Én olyan 5 éve kötöttem a biztositas.hu-n, akkor megadtam az autóm és a saját adataimat. Évente figyelmeztet váltás előtt, át kell néznem az adatokat (most ilyen rendszám meg alvázszám meg ilyesmi nem), csekkolni az esetleges új kedvezményeket, vagy ami be van állítva az még megillet-e, és adja is az új ajánlatokat. Ha váltani akarok akkor klikelek még kettőt, jön az új ajánlat, jönnek az új biztosítótól a csekkek (vagyis az infó a csoportos beszedéshez, amit kb 1 perc beállítani netbankon). Elsőre kicsit macera, mert kell aláírni visszaküldeni, meghatalmazást adni. Utána kb semmi, bár nem is emlékszem mi kell. De olyan 10 perc alatt keresek 5-10000Ft-ot, szerintem megéri.


" nincs viszonyítási alap. "


Azért ha láttál már kalkulációt és nagyjából tisztában vagy a kgfb-vel, akkor el lehet dönteni, hogy ez sokszoros ár, vagy nagyon jó ár. Ha az lenne a kérdés, hogy vajon lett volna esély 237FT-tal olcsóbban is kötni, ahhoz persze, kevés az infó. De azt eldönteni, hogy ez az olcsóbb vagy drágább biztosításhoz tartozik-e, ahhoz legfeljebb annyi információ hiányzik, hogy a sofőr kb mennyi idős.


"Amúgy ha egyösszegű fizetést választottál volna, akkor már kedvezőbb lenne."


Sajnos kevés ember szeretne autóvásárlás után az átíráson és az alap szervízen kívül még biztosításra is szinte azonnal 70 ezret kifizetni. Sőt, leginkább nem is tud. Persze lehet jönni azzal, hogy akkor minek az autó, de ezt mindigis bullshit szövegnek tartottam.

2017. máj. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!