Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha vásároltam egy autót (de...

Ha vásároltam egy autót (de nem tetszik) átíratás előtt eladhatom? Vagy csak akkor lehetséges, ha már a átírattam?

Figyelt kérdés
szóval vettem egy autót tegnap, de pár km megtétele után elment tőle a kedvem, eladhatom ezt a kocsit úgy, hogy még át sem írattam csak adásvételim van róla?

2017. máj. 21. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

El hát.


Ha találsz vevőt, akkor oda kell adnod neki a kocsi papírjait, mint törzskönyv és forgalmi, valamint az adásvételidből 1 példányt és vele is írni egyet.

Tehát ő két adésvételit fog kapni: lesz egy, amin az eladó az, aki a törzskönyvön szerepel tulajdonosként, a vevő pedig te vagy. A másodikon te leszel az eladó, a leendő vevő pedig értelemszerűen a vevő.


Ezzel így át tudja íratni. Hogy később tőled kérnek-e majd valami díjat az kiderül, mostanában nem voltam ilyen szituban forgalomban lévő járművel (a forgalomból 25 éve kivont motorkerékpár meg más történet úgyis, szóval az nem mérvadó).


Lehetőleg ne próbáld azt az adásvételit módosítani (hibajavítózni vagy átírni), amivel megvetted, mert azt nem díjazzák az okmányirodában és szélsőséges esetben okirathamisításért feljelentést is tehetnek.


Biztosítást azért gondolom kötöttél rá, utána ha esetleg kérik a díjat, azt azért fizesd be. Illetve majd a vevővel írt adásvételi egyik példányával le tudod mondani érdekmúlás miatt (igaz manapság már össze vannak kötve a biztosítók az okmányirodai nyilvántartással és érdekmúlás, azaz eladás esetén automatikusan meg szokott szűnni a szerződés, de mivel nem fogsz a nyilvántartásban szerepelni, így inkább intézd el személyesen).


Milyen autótípus hogy ilyen gyorsan sikerült meggondolni magadat?

2017. máj. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Aztán majd elballag a vevő az okmányirodába a két adásvételivel és nem tudja átíratni az autót :D :D


Ilyet csak bejegyzett autókereskedőként csinálhatsz.

2017. máj. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 - miért, mióta nem fogadják el a folyamatos adásvételi láncot?

Velem megesett, hogy 3 darab adásvételivel ballagtam oda az ablakhoz és átírták.

2017. máj. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a korrekt választ :)


Nissan egyébként

2017. máj. 21. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!