Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Auto eladas uzembentartokent...

Auto eladas uzembentartokent lehetseges?

Figyelt kérdés
Van egy opelom aminek az uzembentartoja vagyok. A tulaj kint el nemetorszagban, adott adasvetelit kitoltve,alairva hogy eladhatom a kocsit. A kerdesem az lenne hogy az auto eladasat annak az onkormanyzatnak kell jeleznem ahova fizetem en a telj.adot vagy a tulaj bejelentett lakcimének az onkormanyzatanak?

#autó #eladás #Bizrositas
2017. jún. 12. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
A lakcímnek megfelelő helyen!
2017. jún. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mindegy, az okmányirodák számítógépes adatbázisa egy és ugyanazon rendeszerre kapcsolódva működnek, csak akkor van jelentősége hová megy az ügyfél, ha okmányt akar átvenni, amit természeténél fogva csak ott tehet meg, ahová leküldték
2017. jún. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is adtam el üzembetartóként autót régebben. Úgy emlékszem először le kellett mondanom az üzembetartóiról, és utána a tulaj nevében csináltam az eladást.

Közeli ismerős által történt az egész. Mindenre engedélyem volt a tulajtól.

2017. jún. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelenlegi jogszabályok csak úgy teszik lehetővé a közvetett módon történő eladást, hogy a tulajdonos meghatalmaz téged az ügyintézéssel. Ha ad egy adásvételit, amin csak az ő adatai vannak, és te később szerzel rá vevőt, és te írod be a vevő adatait, az már közokirat hamisítás.
2017. jún. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az is kérdés volt, hogy melyik önkormányzatnál kell bejelenteni a változást, a gépjárműadó miatt? Egyiknél sem.


A gépjárműadót az üzembentartó fizeti, méghozzá az, aki „ közúti közlekedési nyilvántartásról szóló 1999. évi LXXXIV. törvény alapján vezetett járműnyilvántartásban (a továbbiakban: hatósági nyilvántartás) az év első napján üzemben tartóként szerepel”.

Tehát, ha a központi nyilvántartás szerint, 2017. január 1-én te voltál az üzembentartó, akkor erre a teljes évre te vagy az adó alanya, a teljes éves díjat neked kell fizetned.


Két okból felesleges bejelentened az önkormányzatnál.

1) Az eladás miatt nincs adó-visszatérítés (az csak fogalomból való kivonás esetén lenne).

Ha a két részletben való fizetést választottad, akkor szeptember 15-ig meg kell fizetned a második részt.

2) 2018-ra, a központi nyilvántartás alapján, a 2018. január 1-i üzembetartóra vetik ki az adót.

Ha bejelented az önkormányzatnál, köszönik, nincs vele tennivalójuk.


Az üzembetartótól elkülönült tulajdonos lakhelye szerinti önkormányzatnak semmi köze nem volt, nincs, nem lesz, az ügyhöz.

2017. jún. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!