Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nem tudom lemondani a biztosit...

Nem tudom lemondani a biztositast. Jogos a biztosito kerese?

Figyelt kérdés
Eladtam az automat. Jun12. Evel. Torzskonyv nelkul. Sajnos utana tudtam meg h anelkul nem tudja atirni. Elmentem okmanyirodaba koroztetni stb. Biztositonak elkuldtem az adasvetelit hogy eladtam a kocsit. De nem tudom felmondani a biztositast amig nem adtam le az adasvetelit az okmanyirodaba. Miez a hulyeseg? Ott az adasveteli h eladtam. Az uj tulaj nem is tud addig kotni ea biztositast amig az enyem él?

2017. jún. 22. 11:09
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
26%
Az adásvételi két példányával az eladástól számított 5 napon belül meg kellett volna jelenned az okmányirodában. Ott az adásvételi egy példányát elrakják, a másikat aláírják, hogy átvették. Ezzel a példánnyal mehetsz a biztosítóhoz felmondani a szerződést. Ez 10 éve biztosan így van, de lehet, hogy sokkal több ideje. Ez független a törzskönyv meglététől.
2017. jún. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De.

Az új tulaj tud kötni biztosítást, már az adásvétel napján.


Az adásvételibe bele kell írni a törzskönyv számát. Akkor nem tűnt fel, hogy nincs meg?

Vagy úgy gondoltad, az csak egy felesleges kártya, funkció nélkül, és nem is a kocsihoz tartozik, így tök mindegy adod-e vagy sem a kocsihoz???

2017. jún. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos laikuskent, nem tudtam. Beleirtam megjegyzesbe h elveszett a torzskonyv. Mivel ugyis ujat kap az tulaj,gondoltam en. Okmanyirodaba kaptam egy igazolast hogy korozes alatt a torzskonyv 14 napig.(elkuldtem a vevonek is ezt a papirt.)Ez felment az 5 napos adasveteli leadas alol? Es a vevot is a 15 napos kotelezettsege alol?
2017. jún. 22. 12:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen 5 nap?

Az adás-vételt, az eladónak 8 napon-, a vevőnek 15 napon belül kell bejelentenie: [link]

A jogszabály: [link]


Az adás-vételi szerződés tartalmazza az átadandó okmányokat (köztük van a törzskönyv, számmal) és – perc pontossággal – azt is, hogy ezek az okmányok mikor kerültek átadásra: [link] Ezeket pirossal kereteztem be. Zöld nyilakkal pedig azt mutatom a képen, hogy kinek hány napon belül kell megtennie a bejelentést. 5 napról szó sincs.


Ha az eladó – akár teljesen is – elmulasztja a bejelentést, annak nincs eljárásjogi következménye; semmilyen módon nem kérik rajta számon. Ez, csupán, érdeke, hogy ha a vevő nem íratja át, akkor a nyilvántartó tudjon arról, hogy eladás történt.

Ha a vevő késik az átíratással, akkor felszólítást küldenek neki, ha akkor sem teszi meg, akkor intézkednek a jármű forgalomból történő kivonására.

Így, hogy nem tudtátok érvényesen megtenni a bejelentést, átírást, a nyilvántartás szerint, változatlanul a te neveden van az autó. Ha üzembentartó is voltál (persze akkor vagy is), neked küldik az úthasználati-, parkolási esetleges pótdíjakat, illetve az esteleges, objektív felelősség körébe tartozó bírságokat. A vevőt pedig nem „nógatják”, mert nincs minek alapján.


Amúgy, nincs halasztó hatály. Aláírtátok a megnevezett okmányok (köztük a törzskönyv) átadásának, átvételének tényét. Eszerint ott kéne lennie a vevőnél, aki intézhetné vele az átírást.


Kötelező biztosítást, a vevő, ettől függetlenül, köthetett. Például, internetes kalkulátor nem kér okmányszámokat. De, élőben sem teszik, hiszen csak élő biztosítási szerződéssel, de legalább szerződés-ajánlattal lehet az átírást végeztetni. Kötéskor, honnan adhatna meg forgalmi engedély számot, mikor azt majd átíráskor nyomtatják? Honnan adjon meg törzskönyv számot, mikor azt csak hetekkel az átírás után kapja meg?

2017. jún. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

"Amúgy, nincs halasztó hatály."


Nekem volt. AMikor önhibámon kívül nem tudtam átíratni. De az más történet volt.


Itt mindketten hibáztatok. Nem is kicsit. A forgalmit odaadtad? Mert hát abból is újat kap, minek az neki...

2017. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"De nem tudom felmondani a biztositast amig nem adtam le az adasvetelit az okmanyirodaba. Miez a hulyeseg?"


Tényleg, mi ez a hülyeség. A biztosító a nyalvántartásból kapja a tulajdonosi adatokat. Amikor az új tulaj átíratja, automatikusan megszüntetik a biztosításodat és visszautalják a fennmaradó összeget, és kiküldik a bonus-malus igazolást.

Ha időközben új autót veszel, arra megkötöd A0-ban a biztosítást, és amikor minden rendeződik, akkor átviheted a bónuszodat. A díjakat pedig a biztosító újra kalkulálja és a következő negyedévből levonásra kerül. Éves biztosításnál a különbözetet megint csak visszautalják.


Ennyi a kellemetlenség az elveszett törzskönyv miatt!

Az is fura, hogy nem tudtad a törzskönyv mire való, hiszen amikor te vetted a járgányt, tőled ia kéték átíráskor.

2017. jún. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!