Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Létezik olyan biztosítás...

Létezik olyan biztosítás aminek kritériuma, hogy 24 év alatti személy nem vezetheti?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek azt mondta rokona, hogy azért nem vezetheti a kocsiját mert ilyen biztosítás van rá kötve. Tobb embert is megkerdezett és ők ilyenről még nem hallottak. Mert ha még 40-50 lenne azt megértenén, de a 24 éveset nem értem. Tehát van olyan biztositás aminél követelmény, hogy 24 éves kor alatt nem lehet vezetni?

2017. aug. 26. 00:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt írta a kalkulátorba?
2017. aug. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Létezik !

Azaz, van olyan biztosítás amely a biztosítási megállapodás szerint a 24 év alatti személyt nem engedi , hogy vezesse az autót.

Ez azt jelenti, hogy ha az autót 24 év alatti személy vezette és balesetet szenvedett, a biztosító nem fog fizetni.

Nem KGFB-ről beszélek, hanem Casco biztosításról!

Kérdező, te milyen biztosításról beszélsz? KGFB vagy CASCO ? Csak azért kérdezem mert a kérdésedből nem derül ki.

2017. aug. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A KGFB kalkulációnál is meg kell adni, hogy ki vezetheti az autót és milyen az milyen korú. Ez alapján is változhat a biztosítási díj.


Az én Cascom is úgy van kötve, hogy csak én vezetem.. :)

2017. aug. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Casco nincsen rajta. Állítólag megkérdezték a biztosítás kötésekor, hogy vezeti-e 24 évnél fiatalabb és nem volt a válasz. Amikor az ismerősöm meg szerette volna nézni a szerződést azt mondta neki, hogy nincsen benne a szerződésben csak van. Tehát gyanús a dolog egy kicsit. Egyébként 2 átlagos autóról van szó.
2017. aug. 26. 12:29
 5/6 A kérdező kommentje:
Vagy lehet van rajta Casco, nem vagyok biztos benne.
2017. aug. 26. 12:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztosítás kötésekor tényleg megkérdezik vezeti-e 24 évnél fiatalabb, ha igen akkor magasabbnak ítélik a kockázatot és drágább a biztosítás.
2017. aug. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!