Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Biztosítás, papírmunka

A kérdés

Létezik olyan biztosítás aminek kritériuma, hogy 24 év alatti személy nem vezetheti?

Egyik ismerősömnek azt mondta rokona, hogy azért nem vezetheti a kocsiját mert ilyen biztosítás van rá kötve. Tobb embert is megkerdezett és ők ilyenről még nem hallottak. Mert ha még 40-50 lenne azt megértenén, de a 24 éveset nem értem. Tehát van olyan biztositás aminél követelmény, hogy 24 éves kor alatt nem lehet vezetni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: autó, kötelező biztosítás

2017. aug. 26. 00:36  Privát üzenet  

A válaszok
Ezt írta a kalkulátorba?

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2017. aug. 26. 01:02 Privát üzenet

Igen, Létezik !

Azaz, van olyan biztosítás amely a biztosítási megállapodás szerint a 24 év alatti személyt nem engedi , hogy vezesse az autót.

Ez azt jelenti, hogy ha az autót 24 év alatti személy vezette és balesetet szenvedett, a biztosító nem fog fizetni.

Nem KGFB-ről beszélek, hanem Casco biztosításról!

Kérdező, te milyen biztosításról beszélsz? KGFB vagy CASCO ? Csak azért kérdezem mert a kérdésedből nem derül ki.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2017. aug. 26. 02:15 Privát üzenet
John_McClane nevű felhasználó válasza:

A KGFB kalkulációnál is meg kell adni, hogy ki vezetheti az autót és milyen az milyen korú. Ez alapján is változhat a biztosítási díj.

Az én Cascom is úgy van kötve, hogy csak én vezetem.. :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2017. aug. 26. 04:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Casco nincsen rajta. Állítólag megkérdezték a biztosítás kötésekor, hogy vezeti-e 24 évnél fiatalabb és nem volt a válasz. Amikor az ismerősöm meg szerette volna nézni a szerződést azt mondta neki, hogy nincsen benne a szerződésben csak van. Tehát gyanús a dolog egy kicsit. Egyébként 2 átlagos autóról van szó.

# 4/6Időpont 2017. aug. 26. 12:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Vagy lehet van rajta Casco, nem vagyok biztos benne.

# 5/6Időpont 2017. aug. 26. 12:32 Privát üzenet
John_McClane nevű felhasználó válasza:

Biztosítás kötésekor tényleg megkérdezik vezeti-e 24 évnél fiatalabb, ha igen akkor magasabbnak ítélik a kockázatot és drágább a biztosítás.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2017. aug. 26. 16:24 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy személy hány jármű üzembentartója lehet?
Otthon melyik intézményből tudok olyan igazolást kérni, hogy nekem személy szerint nem volt még balesetem?
Új autó vásárlás esetében ha a tulajdonos és az üzemben tartó 2 külön személy, ebben az esetben a tulajdonosnak megmarad a kötelező felelősségbiztosítása? Vagy az üzemben...
Ha veszek egy autót és átíratom a nevemre, a kötelező biztosítást kötheti más személy az autóra?
Lehet úgy, hogy az én nevemen van az autó, de a biztosítás más személy nevére szol?
Honnan tudom egy autóról, hogy személy- vagy teherautó, ha a forgalmijában nincs erre utalás?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Biztosítás, papírmunka rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!