Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerül egy osztrák...

Mennyibe kerül egy osztrák okmányos motor magyarországon való forgalomba helyezése?

Figyelt kérdés

A motor 20kW-os honda CB 500 típusú.

Mennyibe kerül az egész procedúra, a nevemre íratásig? A műszaki vizsga díja? A rendszám, esetleg másik forgalmi? Valami plusz költség?



2017. szept. 9. 01:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Hazaszállítás-regadó-illetékek-forgalmi-törzskönyv-rendszám ezekkel biztosan számolhatsz. Ezen felül ha lejár a műszakija, akkor azt is meg kell csinálni. Mindent ki tudsz számolni a neten, pl. [link] A műszaki nem tudom mennyibe kerül motorra, de azt is megtalálod.
2017. szept. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én most intézek egy kifogástalan állapotú, 33 kW-os (44 LE),'93-as 500-as túraendúrót. Az első lépéstől addig, hogy megkapom a forgalmit+rendszámot 130 ezer körül mozog.

Ha sok pénzed van megbízhatsz egy céget, hogy elvégezzen bizonyos dolgokat a gépeden (biztosítás, műszaki stb.), de lesz olyan vizsgálat, amit csak az NKH végez. Én inkább magam talpalom végig az összes állomást, belőlem semmilyen irodista ne éljen meg! Az átírás, a reg. adó meg a honosítás teszi ki így is az összeg felét, amivel az államapparátust tartod fenn, szóval...

Mindent ki tudsz számolni a neten található különböző oldalakon csak arra figyelj, hogy a vásárlás aktuális évére szóljon az oldal. Nagyot szívhatsz ha forintra kiszámolod egy 2017-es oldalon, hogy pl. 2019-ben hogy papíroznád le a vasat.

Plusz költség lehet az, ha a műszakin pl. megbukik a jármű vagy ha mondjuk nem stimmel az alvázszám (aminek az ellenkezőjéről neked már vásárláskor meg kellett volna győzödnöd) akkor aztán nagy bajban vagy szóval sok mindenen bukhat a sztori.

2019. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!