Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyivel lesz olcsóbb a...

Mennyivel lesz olcsóbb a kötelezőm, ha lesz jogosítványom?

Figyelt kérdés
1999-es, 1332 ccm-es 63Kw/86 LE toyotára jelenleg 19 950 ft-ot kell fizetnem negyedévente (a legolcsóbb biztosítást kötöttem)... 25 éves vagyok, jogsim nincs. Miután meglesz a jogsim, kb. mennyivel lesz olcsóbb a biztosításom? Erre a kocsira évi 80 ezer,az picit röhely... (a kocsi értéke legjobb esetben is max. 450 ezer)
2017. szept. 23. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Akkor számít, ha már sok éve van.


Nálam 1.9-es gép, 22 éves jogsi, falun lakom, tavaly óta van autóm, 43 éves vagyok, évente 38 000 ezer forint.

2017. szept. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Éves egyben fizetéssel ezreket lehet spórolni.

Azért ilyen drága, mert mivel neked nincs jogsid, a biztosító úgy gondolja, hogy boldog-boldogtalan fogja vezetni az autódat, így nagyobb az esély a balesetre.

2017. szept. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"a biztosító úgy gondolja, hogy boldog-boldogtalan fogja vezetni az autódat"


Csak én vezetem :) Vgayis csak eddig... Most már megvárom a josit... Nem akarok a finishben lebukni :)

2017. szept. 24. 00:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a biztosítás kalkulátorokkal meg se próbálkozz
2017. szept. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

►►► Lehet, hogy semennyivel sem lesz olcsóbb.

Az, hogy valamilyen körülmény változása jelent-e díjváltozást, attól függ, hogy a díjban figyelembe lett-e véve.

Ha csak adatként szerepel, de a díjat nem befolyásolja, akkor az adat változása sem okoz díjmódosítást, a szerződésbeli díjhoz képest.

Ha van olyan biztosító, amelyik kedvezőbb díjat ad arra az esetre, ha van vezetői engedélye a szerződő üzembentartónak, akkor az lett volna célszerű számodra, hogy a vezetői engedély megszerzésének várható időpontjáig – biztos, ami biztos alapon későbbi időpontig – határozott idejű szerződést kötöttél volna, majd a vezetői engedély megszerzése után kötöttél volna határozatlan idejűt.

Így, ha a jelenlegi szerződő biztosítónál nem válik kedvezőbbé a biztosítás a vezetői engedély megszerzése után, akkor, legkorábban, csak a biztosítási évfordulótól válthatsz biztosítót.

Egyébként, a jelenlegi biztosítómnál, és kalkulátoron nézett két másik biztosítónál is, meg kell adni, hogy hány személy vezeti a biztosított járművet, akkor is, ha van a szerződőnek vezetői engedélye, és akkor is, ha nincs. ◄◄◄


┌─── A KGFB törvény (2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról) 9. § (4) szerint „Az üzemben tartó köteles 8 napon belül bejelenteni a biztosítónak a biztosítást igazoló okiratban feltüntetett adatok változását.”

►►► Amennyiben a szerződésben szerepel, hogy a szerződő fél nem rendelkezik vezetői engedéllyel, a változást 8 napon belül köteles vagy bejelenteni a biztosítónak. ◄◄◄


Hogy ez okoz-e díjváltozást a biztosítási éven belül, attól függ, hogy a szerződésben a díjszámítás tartalmaz-e díjnövelést amiatt, hogy a szerződő fél nem rendelkezik vezetői engedéllyel; illetve a biztosító a meghirdetett díjtarifa alkalmazásánál ad-e kedvezményt, ha a szerződőnek van vezetői engedélye. Ha igen, akkor ezt a díjnövelő tényezőt megszüntetik, illetve a kedvezményt megadják, a biztosítási évből hátralévő időszakra.

Annak a biztosítónak a kalkulátorával, ahol van a biztosításom van, azonos egyéb adatokkal kiszámoltattam a díjat olyan esetre, hogy nincs vezetői engedély, illetve, hogy egy éves van. Azonos díj adódott.


A biztosító a díj megállapításánál figyelembe veheti, hogy hányan vezetik a biztosított járművet. Ez – legalábbis az általam választott biztosítónál – kötelezően megadandó adat,


Én, erre a biztosítási évre, biztosítót váltottam, és mivel a szerződéskötéskor csak én vezettem a járművet, ez szerepelt a szerződésben. Emiatt kaptam 5% díjkedvezményt. Időközben a vejem is elkezdte vezetni az autót, ezt a változást bejelentettem, a változás időpontjától a biztosítási év hátralevő részéig megszüntették a kedvezményt. Mivel már egész évre egy összegben kifizettem a díjat, a különbözetről kaptam egy díjfizetési kötelezést, amit be is fizettem.


Ugyanakkor jelentősen változott az az adat, hogy milyen korú a legfiatalabb személy, aki vezet. Mivel ezzel kapcsolatban a biztosító nem adott kedvezményt, illetve nem növel díjat, de a szerződésben szerepel, ezt is be kellett jelentenem. A díjat nem érinti.


Jelentősen nőtt a futásteljesítmény, ezen belül a külföldi is, mert a vőm alkalmanként külföldre jár dolgozni. Nem kaptam kedvezményt a kisebb futásteljesítményre sem, a csak belföldi használatra sem, illetve a biztosító meghirdetett tarifája nem tartalmaz emelést ezek változása esetére. A díjat ez sem érinti. ───┘

2017. szept. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!