Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A műszaki vizsgát lehet e...

Janika0312 kérdése:

A műszaki vizsgát lehet e valamilyen úton csúsztatni vagy van e rá valamilyen megoldás hogy egy pár héttel később vigyem vizsgára?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a problémám hogy Németországban dolgozom és két hét múlva lejár az autóm műszakija. De viszont csak négy hét múlva szeretnék hazamenni. Meg tudom ezt valahogy oldani hogy ne kelljen kétszer mennem??

A válaszokat előre is köszi.



2017. szept. 24. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

A vizsgán nem foglalkoznak az előző vizsga érvényességi határidejével, ott tehát nincs gond.

Gond abból lehet, ha közlekedsz a lejárt műszaki vizsgás járművel, és megfognak - azért büntetnek, nincs türelmi idő, de számít, hogy mennyi ideje járt le a műszaki.

Ami sokkal rosszabb, és azért nem is ajánlott közlekedni a lejárt műszakis autóval, hogy baleset esetén a biztosító kihátrálhat a kár rendezése alól.

2017. szept. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem használod, addig csúsztatod amíg akarod.

Majd amikor viszed vizsgára, kérsz egy útvonalengedélyt.

2017. szept. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a forgalmi lejárta után az első 30 napban nem büntetnek, csak szóban figyelmeztetnek.
2017. szept. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mire Németországból hazaérsz, nagyságrendileg 100 kamera fogja rögzíteni, hogy nincs érvényes műszakid. Szerintem mindhárom országban külön-külön fogsz büntetést kapni, így még a külön hazaút is jobban megérné. Ezért (is) van ez úgy kitalálva, hogy életvitel szerűen nem nagyon használhatod kint a magyar rendszámos autót, illene helyivel járni.
2017. szept. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat.
2017. szept. 26. 21:29
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 Magyarországon 2 hónapig jártam lejárt műszakival ( használt autó vásárlás után azt hittem 2 évig kaptam műszakit ezért rá se néztem közben meg alig volt 1 év rajta) Heti rendszerességgel jártam az m3,m0,m7-en de még városban is rengeteg véda alatt átmentem.Ennek már 2 hónapja és semmit nem kaptam. Ez is egy bizonyíték hogy a nagy csúcsfos VÉDA tényleg csak a gyorshajtást nézi semmi mást.
2017. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!