Casco külföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok, groupama-nal kötöttem cascot kb 2 hónapja.

Jelenleg Svájcban tartózkodom életvitelszerűen, és december közepéig nincs betervezve, hogy hazalátogatok.


Egy kavicsfelverődés következménye, hogy kb 50cm-es repedés keletkezett a szélvédőn. Szakértők ránézésre megmondták, hogy javítani nem lehet, az egész szélvédőt ki kell cserélni és a lehető leghamarabb, mivel Svájcban a hegyek miatt gyakori a hirtelen légköri nyomásváltozás (a hőmérsékletváltozásról nem is beszélve), és emiatt a repedés hamar kritikus méretűvé válhat. Tehát nincs mese, ki kell cseréltetni, méghozzá hamar.


A biztosítómmal már felvettem a kapcsolatot, elsőre azt mondták, hogy haza kell hozni az autót és itt megcsináltatni. Aztán sikerült kiharcolnom, hogy valamit kezdjenek magukkal illetve beszéljen a vezetőjével, hogy mi a helyzet, ugyanis a hazaút mindennel együtt nekem kb 60ezer forint + a rengeteg idő és kivett szabadság. Tehát nem vágnék bele, mivel rohadtul nem éri meg nekem. Úgy gondolom, hogy ez nem az én problémám, nekik kéne megoldaniuk, gondolom ha meg akarnak tartani akkor cselekedni fognak.


Esetleg van valami tipp a tarsolyotokban, amire hivatkozhatok a következő beszélgetésnél? Ti mit gondoltok az esetről, van esélyem?


Köszi, szép napot!



2017. okt. 20. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb küldenek el a fenébe és vesztenek el ügyfélként, minthogy egy svájci szerviz számláját kifizessék. Már ezen az egy bulin többet buknának, mint amennyit érsz nekik. Aki Svácjban akar javíttatni, az kössön svájci cascot kétszer annyiért.


A legjobb ajánlat amit kialkudhatsz, hogy mondanak egy számot, hogy itthon mennyibe kerülne, és azt az összeget megtérítik a kinti csere árából. Esetleg jófejségből még rátesznek 10-20%-ot.

2017. okt. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mire gondoltál eredetileg? Nem nagyon van erre logikus lehetőség, csak az, hogy magad kicserélteted a saját költségeden. Vagy hazajössz vagy ott kicserélteted, nem tudsz mit tenni. SZERINTEM!
2017. okt. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel a CASCO külföld esetében a normál utazások során történt problémákat hivatott téríteni, teljesen normális, hogy csak itthoni javítást akarnak fizetni. Ha életvitel szerűen kint élsz, akkor nemcsak a CASCO-d de még a köteleződ sem biztos, hogy térít bármit, ugyanis kint lennél köteles regisztráltatni az autót és ott fizetni mindent. Most, hogy ezt elárultad a biztosítónak, valószínűleg marad a saját zsebes javítás.
2017. okt. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A kovetkezo tortent hatha valakinek segit.

1) Megcsinaltatom most es kifizetik magyar munkadijjal szamolva.


2) hazaviszem az autot es otthon megcsinaltatom.


3) Ha ido kozben kritikussa valik a serules a szelvedon (az auto nem vezetheto), akkor svajcban megcsinaltathatom es a teljes koltseget alljak (mivel nincs modom hazavinni, hacsak nem treleren ami ismet szazezres koltseg)


Osszefoglalva, jofejek es segitokeszek voltak.

2017. okt. 30. 08:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen korrekt. Gondolom a harmadikat választottad, és bízol benne, hogy nem reped tovább addig, amíg legközelebb hazajössz.
2017. okt. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!