Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha Szlovákiában oldalról az...

Ha Szlovákiában oldalról az autómnak szalad egy őz, hogy kell intézkedni?

Figyelt kérdés
70-el mentem és balról kiszaladt egy őz és fejjel nekiment a bal első ajtónak. Behorpadt az ajtó és a bal első karosszéria elem, kiesett az index, az elektromos tükör nem működik. Csúnya lett a kocsim oldala, pedig szép metálfénye van. Ilyenkor mit kell csinálni és ki fizeti az ajtó és az index cseréjét és az új ajtó újrafényezését? Nem beszélek szlovákul.

2017. okt. 31. 16:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Ott a helyszínen mi a teendő és utána mit kell még tennem?
2017. okt. 31. 16:16
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha van cascod, ami erre jó, akkor az. Ha nincs, akkor két lehetőséged van:


volt-e vadveszélyre figyelmeztető tábla


1. ha igen, akkor saját kár (vagy casco)

2. ha nem volt, akkor az út kezelőjét vonhatják felelősségre


de így, hogy magyarként Szlovákiában mennyire lesznek segítőkészek...hááát nem tudom.

2017. okt. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Valaki tud esetleg konkrétat?
2017. okt. 31. 17:07
 4/6 veterán vas ***** válasza:

Nem akarom elvenni a kedvedet, de egy ismerősöm ugyan így járt. Ő sem beszélt szlovákul, ahogy a helybéli őzek sem tudtak magyarul.

Ezzel a kör bezárult. :(

Az ismerősöm végül azért hagyta az egészet, mert egy "jóakaratú" ügyintéző figyelmeztette: ha sokat reklamál, lehet hogy pár ezer eurót kell majd fizetni a vadásztársaságnak.

2017. okt. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, szóval így jártam. :(
2017. okt. 31. 17:49
 6/6 anonim ***** válasza:
de legalább finomat ettetek!
2017. nov. 1. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!