Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerül egy lejárt...

Mennyibe kerül egy lejárt külföldi okmányos autónak a magyarországi forgalomba helyezése?

Figyelt kérdés

1-2 hónapon belül megakarom venni az első saját autómat. A kiszemeltem szerencsére itt van a szomszéd településben, viszont külföldi rendszámos (Németország, Bayern), lejárt papirokkal. Szeretnék segitséget kérni, hogy hogyan kell kiszámolnom a forgalomba helyezés költségeit. Ha valaki esetleg megtudná mondani, azt megköszönném.

Az autó adatai:

Évjárat: 2001/1

kW: 125

Hengerűrtartalom: 2685cm3

Üzemanyag: Dizel

Környezetvédelmi osztály: Euro3

Vételár: 450.000 Ft



2017. nov. 12. 23:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Minden költségre van kalkulátor, vissza kellene olvasni legalább a kérdéseket itt.

Eleve kell egy adásvételi a jelenlegi tulajtól

Regadó

Vagyonszerzési illeték

új forgalmi, törzskönyv, rendszám

műszaki

KGFB


És utána még le kell szervizelni

2017. nov. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
450 ezerért egy 2.7 literes 2001-es dízelautó elsőnek... sporolhatsz majd mellé még...amúgy google és átírás kalkulátor
2017. nov. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 veterán vas ***** válasza:

Majdnem 18 éves dízel, 2.7-es motorral, és lejárt német papírokkal de itthoni viszonteladótól vásárolva(tehát teljesen ismeretlen előélettel)


Ízlés dolga, de én nem erőltetném..... ;)

2017. nov. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Öszintèn mondom inkább ne vásárold meg. Elnézest hogy nem a kérdesedre válszolok.


De szerintem a gatyád rámegy hogy műszakin átmenjen! De egy motorgenerál tuti kell majd neki. Szinte biztos hogy azért nem hasznalják mert nem ment àt müszakin mert a kipufgáz nem felel meg az előírtnak.


Ilyen olcsó autón cserés lehet más is a motortérben... fék, kuplung, váltó, felfüggesztés, elektronika......

2017. nov. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első autónak rögtön egy régi A6. Cifra nyomorúság.
2017. nov. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

segítek:

regadó: 158.000 ft

vagyonszerzési illeték:81.000 ft

műszaki vizsga : 40.000 ft

rendszám+ törzskönyv+forgalmi : kb.20.000 ft.

Tehát eddig kb 300.000 forint. De haza is kell hozni valahogy, ami nem lesz könnyű dolog. Van erre terv?

A műszakin szinte biztos, hogy nem ennyi lesz az összeg, hanem kicsit több...

A huhogóknak:

Kint egy ennyi idős EURO3-as dízelnek nincs értéke. Nem éri meg fenntartani, vizsgáztatni. Nem feltétlenül szemétre való. De már Pestre sem lehet bemenni velük a szmogriadó esetén, kint meg már régóta ez a helyzet.

Gondolom a kérdező kint él és ott találta a kocsit.

2017. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó jogos, de szerintem a kérdező itt él, csak a szomszédnál rohad az udvarban az autó kinti papírokkal. Gondolom amikor behozta nem számított rá mennyibe fog kerülni.


Egyébként igen, a szállítást is hozzá kell venni. Mostani helyről eredetvizsgára, aztán műszakira stb mert lábon nem mehet

2017. nov. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aha, lehetséges! Ha viszont itthon van már, akkor csak kb a vételárat még egyszer kell ráköltenie, és ugye a KGFB díját még nem is soroltam fel.

A baj az, hogy ha 1300 EUR az autó itthon, azt kint kb 500 EUR-ért vette. Annyiért viszont tényleg csak szemét van.

2017. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!