Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » KGFB 2018, megkaptam a biztosí...

Dot. kérdése:

KGFB 2018, megkaptam a biztosítótól a levelet, valamit elírhattak?

Figyelt kérdés

üdv, van egy autóm, egy éves lesz a biztosításom rajta most decemberben, biztosítótól kaptam levelet a következő éves biztosításról és a lapon középen vastagon feltüntetve, hogy a következő évben 206ezer Ft lesz a biztosításom egész évre...

na eddig negyedévente 23 ezer volt... ez hogy jött össze nekik?

Nem volt balesetem, fizettem rendesen a biztosítást, összesen egyszer állítottak meg mert lejárt a műszaki, de csak egy 5ezresre büntettek.. Semmi más szabálytalanságom nem volt..

Egyébként most decemberben lesz 2 éves a jogsim, 23 éves vagyok.



2017. nov. 17. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

netrisk.hu

Ott nézd meg milyen ajánlatokat kapsz.

Irreális az összeg, de a netrisken forintra pontosan meg tudod nézni, ha megadod a kért adatokat.

2017. nov. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
megnéztem, köszi, allianzra tényleg 176ezret ír baleseti nélkül, pont amit én is kaptam levélben, külön feltüntetve adó nélkül.
2017. nov. 17. 14:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen autód lehet, amire ilyen összegű biztositás kell?

Ez több, mint 100 százalékos áremelést jelent, ha tavaly 23ezer volt a negyedéves díj.

Olcsóbb ajánlat nem volt?

Az Allianz drága biztosító a K&H általában elönyösebb ajánlatot ad, de nem lehet bármikor váltani.

2017. nov. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első évben Allianzos voltam, évi 56ezer talán, egy összegben fizetve.

Jött a levél hogy következő évre évi 92-93 valami ilyesmi összeg, netrisk aztán legolcsóbbnál megkötve 57ezer. Hiába nőtt a bónuszom, olcsóbb nem lett.

Keress másik biztosítót.

2017. nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jövőre is 15százalék körüli emelések vannak, ezt az éves bonuszok bem fedezik, tehát drágulnak a biztositások, az a nem mindegy mennyivel
2017. nov. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Lehet, hogy korábban volt valamilyen Allianz kedvezményed valamiért, ami ennyit jelentett. Durva emelkedés. Váltani kell, nem hiszem, hogy ne lenne (sokkal) olcsóbb. Netrisk.hu, biztositas.hu.
2017. nov. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp váltani kell!

Nekem 48 000-ról akarták 69 000 ft-ra emelni, alianz, A0-ból B1-re. :-)

Váltottam, találtam olyant, ami egy összegben, átutalási megbízással 30 000 ft/év.

2017. nov. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Minden biztosító az adott évi díjak tervezésekor eldönti, hogy melyik az a korcsoport / terület / stb. amire kedvező díjat tud biztosítani és melyik, amire nem. Az Allianz (és a többi is) egyik évben kedvezőbb lesz emiatt, azután a következőben várhatóan nem, ekkor sokan váltanak, így a "problémás" csoport eltűnik, hirtelen javul az adott csoport statisztikája és a következő évben megint egy kedvező díjat számolnak ki az aktuáriusok és így tovább... Az ingadozás a friss jogsis, nagyvárosi fiataloknál a leginkább szembetűnő, mert minden biztosító tőlük fél a legjobban. Ez nem elírás, hanem teljesen normális, ráadásul az Allianzra különösen jellemző, hogy egyik évben a legdrágább, majd máskor a legolcsóbbak között van.
2017. nov. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!