Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha lejárt külföldi papíros...

Ha lejárt külföldi papíros autót veszek magyar tulajdonostól, át kell íratnom az autót?

Figyelt kérdés
Adott egy lejárt külföldi papíros autó, amit itthon hirdet magyar tulajdonosa. Az autó jelenleg működésképtelen, azt tervezem, hogy megveszem és rendbe rakom, de én nem akarom forgalomba helyezni, hanem amint elkészült eladom és majd aki tőlem megveszi, ő forgalomba helyezi itthon. Ebben az esetben kell nekem átírási költséget (vagyonszerzési illeték, eredetvizsga... stb.) fizetnem?

2017. nov. 20. 00:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha az a terv, hogy bármikor újra forgalomban lesz, akkor előbb a nevedre kell venned. Nem adhatsz el valamit, ami nem a tiéd, az autónál pedig ez akkor történik meg, ha megkapod a törzskönyvet.
2017. nov. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták, a tulajdonlás és a forgalomba helyezés két külön dolog. Mindenképpen át kell íratnod
2017. nov. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. nov. 21. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!