Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Casco-ban segíteni? Megrongált...

Casco-ban segíteni? Megrongálták a 5 hónapos kocsimat, a biztosító nem éppen elegáns.

Figyelt kérdés
Újonnan vásároltam egy Ford Focust idén 2017. 07 hóban. Allianz-os kgfb-t és casco-t kötöttem rá, utóbbit 50eFt vagy 10% önrésszel. Valami élőlénynek sem nevezhető köcsög keresztbe meghúzta a motorház tetőmet a spar parkolóban. A casco csak a fényezést támogatja, ami 70ezer forintos költség, ebből 50ezer forintot én állok. Szerintem az 5 hónapos autóm ezáltal veszíteni fog az értékéből, amit nem szeretnék. Valakinek van tapasztalata, ötlete, hogy hogyan lehetne új elemre cseréltetni? A nyest megrágta a tetőantennám végét, természetesen erre abszolút nem fizet a biztosító. üdv: Laci

2017. nov. 26. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az elem nem sérült, csak a fényezés, akkor nem fognak finanszírozni egy új elemet.

Amúgy meg elmondom, hogy az új elem se gyárilag színre fújt, hanem egy alapozott motorháztetőt fognak neked valahol színre fújni, úgyhogy ugyanott leszel, mintha ezt fényeznék újra.

Én is hasonlóan jártam. Kiharcoltam a cserét, a szervizben lefújták az elemet, de olyan hányadék lett, hogy inkább maradt volna a régi. 2-3 év alatt fehéres foltok jelentek meg, metál fény helyett valami selejt matt festéket fújtak rá. Szerencsére ez csak egy hátsó lökhárító volt.

Legtöbb amit tehetsz, hogy megpróbálsz bontóból beszerezni egy épp elemet abban a színben.

2017. nov. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a hsz-t! Sajnos nem hirdetnek ilyen autót, ami törött lenne. Egyenlőre beszereltem egy fedélzeti kamerát, ami mozgásérzékelős. Ennyi jutott eszembe.
2017. nov. 26. 11:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Valóban, az önrész miatt nem fog többet fizetni. De az ÁSZF-et megkaptad kötéskor, vagy papíron, vagy elektronikus formában, abban benne lesz minden. Esetleg nézd meg, hogyha bontóbol veszed, akkor arra nem-e fizet. Szélvédőnél tudom, hogyha javíttatod ( pl carglass-nál) vagy utángyártott/bontott üveget használsz, akkor az önrészt nem veszik figyelembe és kifizetik.
2017. nov. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!