Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha egy embernek két autója...

Dömötör istvánné kérdése:

Ha egy embernek két autója van a kötelezőbiztosításnál a bonus különbözőlehet? Nekem a Régebbi B8, amit tavaly vettem B1. Mind a kettő egy biztosítónál van.

Figyelt kérdés
2018. febr. 16. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A 2. autó malus fokozata előlről indul.

Öröklés miatt egy ideig én is 2 autó üzembentartója (és tulajdonosa) voltam. Az elsővel sok éve B10-ben voltam, a másikkal előlről kezdtem. Eszerint, ha az egyik autót vezettem, akkor baleset okozási kockázat szempontjából a legkevésbé voltam veszélyes, ha a másikat, akkor kezdő vezető szintű kockázatot jelentettem.

A bonus-malus szépségei.

2018. febr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha 2.autót veszel, az A00-val indul.

"Ha az üzembentartó egy adott gépjárműre már rendelkezik szerződéssel és annak hatálya alatt másik, azonos járműkategóriába tartozó gépjárműre is szerződést köt (párhuzamos üzemeltetés), az új szerződést A00-ba kell sorolni."

2018. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne keress logikát az egész rendszer úgy szar, ahogy van.


Nekem egy furgonom volt talán B8-ban, majd lecseréltem egy személyautóra, ami A0-ról indult, mert a teherautó bónuszát nem lehet átvinni személyautóra.

2018. febr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"mert a teherautó bónuszát nem lehet átvinni személyautóra."


még jó hogy, tök más a kettő. A lényeget a 2. leírta.

2018. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!