Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ez biztosítási csalásnak számít?

Ez biztosítási csalásnak számít?

Figyelt kérdés

Volt balesetem, és ezáltal a Bonus/Malus szintem csökkent, így magasabb lett az éves befizetési díjam. Ha másik biztosítóhoz megyek, és ott azt mondom, nem volt még balesetem, akkor ott nyilván kevesebb lesz az összeg. Hmm?


Természetesen, az eddigi 6 évben mióta vezetek, nem volt balesetem, csak nemtudtam, hogy írjam le. Így is épp eleget fizetek, évi 73ezret. 22/F bonus03


2018. febr. 18. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

itt lax? ha ide tudtál írni, akkor kellene tudni néhány dolgot.

1. a kérdésedet olvassa más is..az IP címedből tudják ki, mi, hol vagy..

2. a mai világban a biztosítók nem azért kérdezik az előéletet, mert nem tudják, hanem a büntethetőség(csalási kísérlet) elbírálása miatt..


Ha van jó ismerősöd a biztosítónál, akkor az elmondja miket követtél el az utóbbi időben..


nem szabad, nem érdemes kavarni, mert a nyílvántartásuk tökéletes(na jó, majdnem)


szóval ez biztosítási csalás kísérletének számít, és kineveznek rosszcsontnak...évekig rajtad marad a csaló jelző.

2018. febr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van közös nyilvántartás.

Amúgy elég balfácán vagy, én 40-et fizetek A0-val...

2018. febr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha évfordulóra váltasz, az új biztosító kikéri az előzőtől a kártörténeti igazolást, tehát te az ajánlatkérésben akármit is írsz be bónusznak, balesetek számának, az új biztosító látni fogja, hogy nem igazak. Emiatt ugyan az ajánlatban lehet, hogy valóban egy kedvezőbb díj lesz, viszont amint megkapja a kártörténeti igazolást, megemeli a valóságnak megfelelően a díjat, amit ki is számláz neked. Ha a plusz díjat nem fizeted be, akkor viszont jogosult lesz a biztosító felmondani a biztosítást. Igazából nem tudod megvalósítani a biztosítási csalást.
2018. febr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Amúgy elég balfácán vagy, én 40-et fizetek A0-val..."


Én meg 25-öt, szóval hozzám képest te is...


Persze nem (csak) azon múlik, hogy ki hogy választ biztosítót, hanem azon is, hogy mi a lakhelye és hány éves. 22 évesen pl Bp-en nem csoda az a 70+ biztosítási díj. Isten háta mögött kettővel 50 évesen meg palimadár vagy a 40-nel is. Illetve az autó teljesítménye is elég nagy szorzó lehet. Pl a 23LE-s Trabira durva lenne a 40, egy 300LE-s autóra meg nem is sok a 70. Aki egy összegből megmondja, hogy egy biztosítási díj mennyire jó, az magán kívül senkit sem járat le.

2018. febr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

azt vágod hogy a bonus igazolást az előző biztosítótól kell kérni?

úgyis ki fog derülni, nem értem hol élsz

2018. febr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Választ kaptam a kérdésemre.

Ha kell le is írom az IP címem barátom, nem tud rám varrni senki semmit. Nem követtem el semmit eddig, és nem is szeretnék. Puszi :D

Olyan nagy mértékben sajnos nem tudlak lealázni kedves 2-es, mert 4-es felvilágosított. Szóval nem mindegy, hogy kispolski, vagy Audi A6. Továbbá, hogy az ország melyik terúlete. Az alföldön is olcsóbb mint, itt nálunk az osztrák határhoz közel.

2018. febr. 18. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!