Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meddig vagyok köteles vissza...

Meddig vagyok köteles vissza venni az eladott autót? Többi lent

Figyelt kérdés
A dolog a következő március1- jén eladtam egy 98 as évjáratú autót, amit a vevő megnézett kipróbált Azokról a hibákról amikről tudtam tájékoztattam . Most pedig március 21.-én felhívott azzal ,hogy adjam vissza a pénzt vagy álljam javítás teljes költségét. A “rejtett hiba “ az ő elmondása szerint az ,hogy a féktárcsa el van kopva. Az autó az ő tulajdonában van már . Van nekem valami kötelezettségem ezzel kapcsolatban ? Vagy lehet nekem ebből problémám ? Egyértelmű ,hogy elutasítottam azt ,hogy adjak vissza bármennyit is
2018. márc. 21. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kopott féktárcsa nem rejtett hiba, s cseréje nem javítás.

Ha nem nézte át rendesen, az ő baja.

Nyilvánvaló, hogy az ára is "kopott" az újhoz képest.

2018. márc. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi... kopó alkatrész.

Mehet a sóhivatalba panaszra, legfeljebb kiröhögik.

2018. márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
20 nap eltelt...így járt, főleg hogy azóta használta...hagyd rá. Ilyen idiótával ne foglalkozz.
2018. márc. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 nemcso ***** válasza:
100%
Ahogy #2 írta, neked semmi dolgod az ürgével.
2018. márc. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Általános szervizes, kopó forgó alkatrészek nem tartoznak a szavatosságba bele!

PL: futómű alkatrészek (nincs kivétel), fékek (tárcsa,betét, féknyereg, fékcsövek),

kerékcsapágyak, féltengelyek hibák a kereskedő hangulatától függ hogy dönt, de általában nem gari

kuplung szintén nem.

Szavatosság: lendkerék, váltó, olaj szivárgás, magas olajszivárgás, füstölés, befecskendező rendszer, elektromos hibák...


Magánszemélyként nem vagy köteles szavatosságot vállalni semmire, de ezt nem árt beleírni a szerződésbe

2018. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, csak zavaró dolog ez azért , hogy átiratta használta és utána meg vegyem vissza meg adjak pénzt ... plussz a fenyegetés , hogy jönnek a házhoz :) érdekes emberek vannak
2018. márc. 21. 21:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik fél információkat úgy kombinálnak össze, hogy abból képtelenség jön ki, és meg vannak győződve arról, hogy márpedig nekik igazuk van.

Ez nem csak a használt autó piacra jellemző, viszont a használt autó kereskedés sajátossága miatt fokozottan érvényes.

Valóban van olyan rendelkezés, hogy a rejtett hibáért az eladónak bizonyos ideig felelősséget kell vállalni.

Csakhogy a rejtett hiba az nem kopó alkatrész cseréjére vonatkozik, és nem is arra, hogy a vásárlás után két nappal elromlik a generátor.

Használt autó vásárlása esetén a vevőnek számolni kell azzal, hogy a megvásárolt autón szükségesek lehetnek használatból adódó javítások.

Kopott fékek, korrodált fékcsövek, kopott gumiabroncsok, javításra szoruló lengéscsillapítók, szilentek, stb - ezek nem rejtett hibák

2018. márc. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy látom sok embernek fájnak a tények, de végül is csak az utóbbi 2 évben éltem ebből
2018. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!