Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üdv mindenkinek! Olyan problém...

Takipetya87 kérdése:

Üdv mindenkinek! Olyan problémám lenne, hogy én tavaly leadtam a kocsimat bontásra egy márkaszerviznek. Ők fölajánlották, hogy mindent elrendeznek (kivonás). Kaptam egy bontási igazolást és egy felvásárlási szerződést?

Figyelt kérdés
A minap kaptam egy levelet az önkormányzattól, hogy adjam le a forgalmit meg a rendszámot, mert nincs rajta kötelező, és az adóval is elmaradtam. Az önkormányzat nem fogadja el a bontási szerződést, a márkaszerviz meg azt állítja hogy odaadták nekem a rendszámot meg a forgalmit. Mit tudnék tenni?
2018. márc. 22. 10:15
 1/4 D. Brasco ***** válasza:
0%
Nem tudom mi az a bontási szerződés......a bontási igazolast(már ha tényleg kaptal....es azt kaptal) az onkormanyzat koteles elfogadni
2018. márc. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem kicsit hiányos, elsősorban a szervizes szerződés pontos részletei tekintetében. Hogy mit ajánlottak fel; egyáltalán, például adott intézkedésekhez adtál-e megfelelő felhatalmazást, ők tételesen mit vállaltak, és hogy milyen a felelősségvállalásuk, ha valamit nem teljesítenek?


A végén kezdve: az önkormányzati hivatal az országos gépjármű nyilvántartásból kapott adatokkal dolgozik. Számukra a bontási átvételi igazolás semmit sem jelent.


A bontási átvételi igazolás is kell ahhoz, hogy a jármű végleges forgalomból kivonását el lehessen intézni okmányirodában, kormányablakban. Ha ez megtörtént, akkor a jármű véglegesen és visszavonhatatlanul kikerül a központi nyilvántartásból.

Ez az eljárás bizonyára nem történt meg.

Magadról biztosan tudhatod, hogy nem tetted meg, abból, hogy a szerviz azt állítja, hogy átadta neked a rendszámot és a forgalmit, egyáltalán nem azt mutatja, hogy ők vállalták a kivonás elintézését. Ezek nélkül, felhatalmazás esetén sem tudhatták megtenni; nem is szokásos eljárás.


Mindenesetre,

- a gépjárműadót annak kell egész évre megfizetnie, aki a tárgyév első napján (január 1-én), a központi nyilvántartás szerint a jármű üzembentartója, ennek hiányában, a tulajdonosa.

- kötelező gépjármű felelősség biztosítás szerződés fenntartása, a díjfizetés is a gépjármű nyilvántartott üzembentartójának kötelessége, míg érdekmúlás nem következik be (jogszerűen más lesz az üzembentartó, a gépjárművet véglegesen kivonják a forgalomból, meghal az üzembentartó stb.)

Ha ezügyben elmaradásod van, akkor a hiányzó napokra fedezetlenségi díjat kell fizetni + 30 % baleseti adót. A fedezetlenségi díj a jármű fajtájától és teljesítményétől függ, napi mértékét évről évre, a Magyar Nemzeti Bank állapítja meg: [link]


Ezek elmaradásának egyik következménye, hogy a járművet ideiglenesen kivonják a forgalomból, míg nem rendeződnek a hiánypótlások. Adott mértékű mulasztás esetén pedig véglegesen kivonják a járművet a forgalomból, ehhez azonban le kell adni a forgalmi engedélyt és a rendszámot is; hogy nehogy kivont jármű hatósági jelzésével lehessen részt venni a forgalomban.


Azt te tudod, hogy pontosan mire vonatkozó szerződést kötöttél a márkaszervizzel, és meggyőződtél-e arról – például, ügyfélkapus lekérdezéssel, vagy másképp -, hogy a jármű kikerült-e a forgalomból?

Ha van rá kellő jogalapod, akkor a mulasztó szervizzel egyezkedhetsz, pereskedhetsz. Bár, abból, hogy eltérőt állít a szerviz és te, nem úgy tűnik, hogy egyszerű dolgod lesz. De a ti nézeteltérésetek nem érdekli sem az önkormányzatot, sem a Magyar Biztosítók Szövetségét.

2018. márc. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ki lehetvéglegesen vonatni a forgalomból csak a bontási igazolással?
2018. márc. 23. 09:28
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig, nem. [link]


A képen két részlet van:


• az egyik a kormányablak OKMIR00072 kódú ügyintézés: Jármű forgalomból történő végleges kivonása iránti kérelemből

Linkje: [link]


• a másik az 5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek műszaki megvizsgálásáról 2. §-ból

Linkje: [link]



► Okmányirodában, kormányablakban intézhető „Forgalmi engedély pótlására irányuló kérelem, elvesztés, eltulajdonítás, megsemmisülés bejelentésével” → [link]


► Ugyancsak okmányirodában, kormányablakban intézhető „Rendszámtábla elvesztésének, ellopásának bejelentése és rendszámtábla pótlására irányuló kérelem” → [link]

2018. márc. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!