Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tulajdonos és Üzembentartó?

Tulajdonos és Üzembentartó?

Figyelt kérdés
Sziasztok volne egy olyan problémám máma küldtek egy csekket gyorshajtásért de én már régen eladtam az autót az apám volt az üzembntartó (biztosítás miatt)az új tulajdonos ci.... nem iratta át az autót a nevére én már másnap amikor eladtam a kocsit és apámnak küdték a csekket az lenne a kérdésem hogyha én a volt tulajdonos eladtam az autót az okmány irodába nem tájékoztatak semmiről se senkit apám az új kocsimnak is az üzembe tartója hogy nekünk kell kifizetni a most márciusi csekket vagy a tulajdonos váltással az is megszűnik és a csekknem hozzánk tartozik már? (VÁLASZOKAT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM)

2018. márc. 24. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Bevitted az adásvételi szerződést az okmányirodába?
2018. márc. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen bevittem le is pecsételték!
2018. márc. 24. 10:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Amikor eladtam a kocsit februárban egyből másnap már vittem be!
2018. márc. 24. 10:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a rossz hír számodra, hogy a központi nyilvántartás szerint bizonyára te vagy még a tulajdonos, és édesapád az üzembentartó. Átírás esetén mindkettő megszünne.


Az átírást a vevő intézheti el, ehhez, többek közt meg kell fizetnie az előírt illetéket is.

Hogy te bejelentetted, azzal csak a hatóság tudomására hoztad, hogy van olyan adásvételi szerződés, mely szerint adott időpontban eladtad a járművet, illetve van olyan személy, aki megvette.

Annak alapján várták, hogy a vevő 15 napon belül elvégezze az átírást. Mivel nem történt meg, bizonyára felszólítást küldtek neki; kérdés, hogy az célba ér-e? (Nem tudom, mennyire alaposan nézted meg az igazolványait, vetetetted össze a szerződésen szereplő adatokkal. Persze, ha igen, attól még eltűnhet a hatóság elől.)

Ha nem teszi meg az átíratást, akkor intézkednek a jármű forgalomból történő kivonásáról. Persze, ha nem jelenik meg, nem adja le a forgalmi engedélyt, akkor keresik, és lehet, hogy nem találják.


Ezalatt a nyilvántartás nem változik, az átírás nem történik meg.

Ha kaptok bírságot, pótdíjat, akkor módotok van kimenteni magatokat közhiteles irattal (erre ott van a lebélyegzett adásvételi szerződés), ami bizonyítja, hogy a jármű már a cselekmény elkövetése előtt kikerült a birtokotokból. Ez bizony feladat a számotokra, és lehet, hogy adott esetben hosszú csatározásra lesz szükség.


Egy idő után oda kerül az ügy, hogy a jármű végleges kivonásáról döntenek, de addig adódhat még gondotok.


Sajnálom. Ezügyben az ombudsman már régebben ajánlott módosítást; ő sem tartja helyénvalónak, hogy a jog szerint helyesen eljáró polgár más jogszerűtlen magatartása miatt joghátrányba kerüljön, de nincs hír jogszabály változtatásról, ami módosítaná az eljárást.

2018. márc. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szuper... köszönöm a választ akkor csatározás lesz nem fogom más helyett kifizetni a bírságot köszönöm a választ!
2018. márc. 24. 11:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudod bizonyítani, hogy eladtad az autót (lepecsételt adásvételi szerződés), nem neked kell fizetni, de igazolnod kell
2018. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!