Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Melyikre lenne olcsóbb a...

Melyikre lenne olcsóbb a biztosítás?

Figyelt kérdés

Üdv!


Röviden:

Melyikre lenne olcsóbb a biztosítás nulláról indulva?

Egy 27 éves 2500ccm-es 92 lóerős kocsira vagy

egy 17 éves 1200ccm-es 65 lóerős kocsinak?


Hosszabban:

Családban mindig is 1 autó volt mert elég volt, de most munkákból kifolyólag kell egy másik kisköbcentis autó rövidtávra, enyém lesz meg a jó öreg dízel merci.


A mostani merci fater nevén van, ő fizeti a biztosítást, az "új" autó viszont az én nevemen lenne, hogy elkezdjen nekem is menni a bónusz felfele...

11 éve van jogsim, balesetem de még büntetésem sem volt sosem, mindig szabályosan közlekedek, nem száguldozok, mondjuk az öreg csörgőgéppel nehéz is száguldozni :)


A kérdés tehát, hogy maradjon a mostani merci fater nevén de gyakorlatilag az én autóm lesz de fater fizeti a biztosítását, míg a kis opel az én nevemen lesz de fater fogja használni de én fizetem a biztosítást?

Kicsit kesze kusza, de talán így olcsóbb lenne mint átírni a mercit az én nevemre és annak a biztosítását fizetni 0-ról...


Meg lehet ezt így mondani látatlanban vagy csináljam majd végig a netriskes hercehurcát mind a két verzióra? :)


2018. ápr. 16. 14:00
 1/6 D. Brasco ***** válasza:
Nem hiszed el ,de a netrisk.hu csodakra kepes....még arra is higy fillerre pontosan megmondja melyikre mennyi lenne a biztositas....
2018. ápr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez netrisk józan paraszti ész, hogy a fiatalabb kisebb köbcentisre kevesebb a biztosítás...
2018. ápr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De elhiszem! :D


Csak gondoltam megkérdezem itt hátha valaki járt hasonló cípőben mert akkor nem kell az egész procedúrát végigcsinálni :)


Na meg a merci km állása ismeretlen.... óra szerint 400e de az inkább 800e-1milla közötti szóval nem tudom, hogy ez most emel a díjon vagy totál nem számít.

2018. ápr. 16. 14:16
 4/6 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:


Igen azt én is sejtettem, hogy a kisebb köbcentisre olcsóbb a biztosítás, de abban már nem vagyok biztos, hogy a fiatalabbra is olcsóbb...


Nekem pont az tűnne logikusnak, hogy minél öregebb egy kocsi annál kevesebb az értéke és annál kevesebbet kell fizetni.

2018. ápr. 16. 14:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Bepötyögöd a kalkulátorba az adatokat, és forintra pontos választ kapsz...

Itt senki nem fogja tudni, és ki sem tudja számolni helyetted.

Lényegteken adatokat adtál meg, a lényegesek meg személyes adatok.

Nem lényeges, higy 11 éve van jogositványod, mivel nem volt még a neveden biztosítás A0-ból indul, azt hogy a biztosítók ajánlatai közül neked melyik lesz a megkedvezőbb csakis a pontos adatokból lehet kiszámolni.

2018. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem... köszönöm


Valamennyire csak számít, hogy 11 éve van jogsim mert már az elején azzal kezdi a netrisk, hogy mikor tettem le a jogsit.

2018. ápr. 16. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!