Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Februárban vettem egy külföldr...

RamboJudas kérdése:

Februárban vettem egy külföldről behozott, frissen forgalomba állított autót. Az önkormányzat még mindig nem küldött semmit a súlyadóról. Ilyenkor nekem kell utána mennem, vagy várjak, és majd küldik?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 27. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

"Természetesen felmerül a kérdés, hogy tulajdonos váltás esetén ki fizeti a súlyadót, az eladó vagy a vevő? A törvény erről úgy rendelkezik, hogy amennyiben, a korábbi tulajdonos a bejelentési kötelezettségét az előírt 15 napon belül megtette, akkor a bejelentési kötelezettség megtörténtét követő év, első napjától nem minősül adóalanynak. Magyarán ez azt jelenti, hogy amennyiben a tranzakció évközben történt, akkor az adott év végéig még az eladó, azaz az előző tulajdonos fizeti a súlyadót. Az adó mértéke a következőképpen alakul:"


bővebben:

[link]

2018. ápr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

nyugi, a második félévi adófelszólítás júniusban megérkezik..nem maradsz le semmiről.


az első félévet más állja.

2018. ápr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Várj, majd küldik, valószínűleg a második féléves csekkel. Az első félévet viszont nem állja más, azt annak kell fizetni, aki hivatalosan itthon forgalomba helyezte. Ha ez nem te voltál, akkor persze az egész évet megúszod.
2018. ápr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönet mindenkinek
2018. ápr. 28. 02:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!