Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Fedezetlenségi díj? Ha én új...

Fedezetlenségi díj? Ha én új tulaja vagyok 1 franciából behozott autónak, és kaptam a biztosítótól egy 1 400000-es bizonylatot, hogy 2013. -tól fedezetlen a biztosítás akkor azzal mi van?

Figyelt kérdés

Hzzáteszem érvényes műszakival vettem itthon az autót.

Lehetséges hogy 2013 óta úgy használták hogy nem fizettek rá semmit?

Akkor már rég ki kellett volna vonniuk a forgalomból nem?

Ezt ugye nekem nem kell kifizetnem?

Lehetséges az hogy a külföldi papírokat nem kapta meg a bank?



2018. máj. 9. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:

"Lehetséges hogy 2013 óta úgy használták hogy nem fizettek rá semmit?"


? -> !


De végülis mindegy, mert ha igazolni tudod, hogy nem a tiéd volt a gép, nem követelhetik rajtad.

2018. máj. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivan?

Onnantól a te felelősséged, hogy az adásvételit aláírtad. Tehát a fedezetlenségi díjat arra az időszakra kell fizetned amikor az autó a neveden volt. Szóval simán lehet, hogy jogos az a csekk. Miért nem kötöttél KGFB-t?

Külföldi papírokat nem kell megkapnia semmilyen banknak. A biztosítónak kell megkapnia a megbízást a biztosítás megkötésére.

2018. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az adásvételi aláírása napjától és a biztosítás megkötése közötti időszakot kell neked kifizetned, a többihez semmi közöd és ezt az adásvételivel bizonyítod. Ha te 2013-ban vetted és most kötöttél csak kötelezőt rá, akkor ráb4sztál.

Ha most vetted és most is kötötted meg akkor oda kell rakni a biztosító elé az adásvételit, aztán az előző tulajt majd megseggberakétázzák ahogy akarják.

2018. máj. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most vettem az autót 2018 április 5.-én, és 19.-én ki is fizettem a biztosításom. És utánna küldték a bizonylatot...

Akkor azt az 1,4 miliót nem verhetik rám :D

2018. máj. 9. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Mint írtam, nem az a lényeg, hogy mikor fizetted be a biztosítási díjat, hanem mikor kötötted meg.

Ha nem az adásvételi dátumának napján kötötted a KGFB-t akkor téged is terhel fedezetlenségi díj, de csak az adásvételi és a kötés közötti időszakra.

Biztosítóhoz be kell küldeni az alkuszi megbízást és az adásvételi másolatát és megmondják, hogyan tovább.


Jó helyről vetted az autót...

2018. máj. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az adott biztosítónak elküldöd az adásvételi másolatát, hogy te most vetted a kocsit, így téged nem terhel más, csak az április 5. utáni biztosítás.
2018. máj. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Jó helyről vetted az autót..."


-> egyébként francia autót nem vennék, ez 1 toyota celica

2018. máj. 16. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!