Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tegnap vettem autót biztosítás?

Flegmahhh kérdése:

Tegnap vettem autót biztosítás?

Figyelt kérdés
Tegnap vásaroltam egy autót megírtunk minden papírt adásvételi,forgalmi,törzskonyv nálam van.Az a kérdésem hogy nekem kell az autó úgy egyegyzünk meg az eladóval,hogy kedden mond le mindent.Tehát én akkor fogom átiratni az autót,de addig használhatom?? Csak mert halottam,hogy biztosítást azonnal kötni kell ...de ilyenkor mivan? Él még a régi tulaj biztosítása? Vagy köthetek online biztosítást?

2018. máj. 12. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az adasvetelin szereplo datumtol neked van biztositasi kotelezettseged. Minel hamarabb kell ra biztositas attol a naptol, es mehetsz is atiratni. Nem kell varni a masikra, hisz onnantol hivatalosan is a tied.
2018. máj. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Kötni kellett volna. Fedezetlenségi díjat kell fizetned. Én neten megkötném most, így csak 1 napi díjat (max. 760 Ft, kW alapján van beosztva) kell fizetned. Ne várd meg amíg lemondja, mert az ő biztosítása az adásvételi aláírásával megszűnt. Ha mentél az autóval azóta, két kezed tedd össze hogy nem okoztál balesetet. Ja és 15 napod van átíratni.
2018. máj. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Milyen dátumot írtatok az adásvételire?

Az adás-vétel napján meg kell kötnöd a biztosítást, ellenkező esetben naponta fedezetlenségi díjat számolnak fel, ráadásul baleset esetén neked kell zsebből fizetned.


Az átírásra az adás-vétel napjától számított 15 napod van.

2018. máj. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben ez oké,de eljutottam már odáig,hogy a gépjármű adatait írom,de megakadtam mert az elöző gépjárművem adatait kéri jelenleg igen van a nevem egy másik autó is,de erre másik biztosítot választottam akkor miért kéri a régi gépjárművem rendszámát?? Meg 2 éven belül megszűnt biztosításának szerződés száma az micsoda??
2018. máj. 12. 18:15
 5/12 anonim ***** válasza:

Ennek csak akkor van jelentősége, ha egy max 2 éve eladott autó bónuszát át akarod vinni.


Mivel még a másik autó is a neveden van, így nem tudod átvinni, A0-ban leszel.

2018. máj. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ahha tehát elözőleg az A0 kelett volna nem a B3 mat akkor már megvan köszönöm
2018. máj. 12. 18:21
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajna ígyis kötelező beirnom szerződés számot csak nemtudom,hogy hogyan
2018. máj. 12. 18:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem, hogy a netrisk ilyen hülyeségeket kérne vagy nem is ott csinálod?

Ha nem megy - mivel úgy is A0ban leszel és második autóra csak az Allianz ad 10% kedvezményt - nyugodtan kötheted új belépőnek azt majd később módosítja a biztosító.

2018. máj. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem azon csináltam hoppá apropo,ha most sikeresen megkotom akkor ez mar a mai naptol élni fog? És átíráskor honnan kapok dokumentumot,hogy megkötöttem?
2018. máj. 12. 18:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Érvényes kötelező biztositás nélkül szóba se állnak veled az okmányirodában.

Az online megkötött biztosításról küldenek egy emailt, azzal tudod igazolni, hogy van biztosítás az autón.

A megkötött biztosításra fizetési haladékot adnak, fedezetlenségi díjat akkor számolnak fel, ha nem kötsz biztosítást, és azt visszamenőleg számlázzák... ergo köss biztositást.

2018. máj. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!