Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vásároltam egy autót, akitől...

Vásároltam egy autót, akitől vettem az autót ő nem íratta a nevére hanem tovább adta nekem én áttudom gondnélkül íratni?

Figyelt kérdés

Megvan az elöző adásvételi is folytonos a dolog . Azt olvastam meg mondtàk , hogy át lehet iratni ! Természetesen nekem is van róla adásvételim . Én úgy gondolom , hogy őt megbüntetik mert nem iratta át a saját nevére .

Válaszotok előre is köszönöm



2018. máj. 27. 00:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja annyif hozza tennék , hogy az az adásvételi is megvan amit az elozo tulaj kotott az eladoval ( ami a forgalmiban es a torzskonyvben szerepel)
2018. máj. 27. 00:15
 2/4 Mickbro ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy az át-nem íratót bünteti meg a NAV. De legjobb, ha bemész az okmányirodába és megkérded.

Szóval, átírják.

2018. máj. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is csak az a tulaj adhatja el az autót, akinek a nevén van..tehát kell tőle egy igazi, pontosan kitöltött adásvételi, törzskönyv, adóigazolás, biztosításigazolás..

ha ez megvan, akkor lehet beballagni az okmányirodába...


nem kell bonyolítani a köztes emberrel, meg büntetés, meg minden kutyafüle...egy korrekt adás-vételi a forgalmi szerinti tulajtól, oszt jónapot.


a dátumokra ügyelj.

2018. máj. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat sikerult utana jarnom kozben . Lehetseges kozts adasvetelivel !


Tehát adott az autó amit Kő Pál árul. Pál nem íratta át az autót, így neki semmi mása nincs az autóról csak egy adásvételije az előző tulajjal Papír Gáborral. Ez által a forgalmi engedély és a törzskönyv is Gábor nevére szól.


Te meg veszed az autót Páltól és megírjátok a normál adásvételi szerződést, amelyben Pál az eladó és te vagy a Vevő. Így fizikailag az autó már a te tulajdonod, csak nem tudod átíratni, ugyanis a kormány rendszerében az autó Papír Gábor nevén van.


És itt jön a fontos rész: szükséged lesz arra az adásvételire amit Papír Gábor, mint eladó és Kő Pál mint vevő kötöttek meg. Ez maga a köztes adásvételi.

Közötted és Papír Gábor között akár több olyan személy is lehet mind Kő Pál, a lényeg az, hogy minden egyes adásvételi meglegyen, ne szakadjon meg a lánc.

Például: Papír Gábor - Kő Pál, Kő Pál - Olló Irén, Olló Irén - Te. Itt összesen 3 adásvételire lesz szükséged, ha egyikük sem íratta át az autót Papír Gáborról. 1: Papír Gábor - Kő Pál adásvételije, 2: Kő Pál - Olló Irén adásvételije (azaz a kettő köztes adásvételi) és végül a Te adásvételid Olló Irénnel.

2018. máj. 27. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!