Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha kint hagyja az indexet, ki...

Ha kint hagyja az indexet, ki a hibás?

Figyelt kérdés
Ha én egy mellékútról szeretnék a főútra kikanyarodni, de aki balról jön kinn felejti az indexet miközben egyenesen továbbhalad, vagy a kereszteződés utáni parkolóhoz való beálláshoz indexelt, és én kihajtok elé, akkor ki a hibás? Én, mert nem vártam meg, vagy ő, mert félreérthetően közlekedett?

2018. jún. 18. 20:15
1 2
 1/13 belapus ***** válasza:
100%

Hiába félreérthető, neked meg kell győződnöd arról, hogy biztonságosan - ha úgy tetszik, balesetmentesen - tudod folytatni az utadat.

Az elképzelhető, hogy a felelősség megoszlik a végén.

2018. jún. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
szerencsére ma épp volt annyi eszem, hogy megvártam míg átmegy a kereszteződésen.....csak ha koccanás után kikapcsolja az indexet, simán letagadhatja nem?
2018. jún. 18. 20:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
így van...én megtanultam saját magam kárán. körforgalomban jelzett kifelé a másik autós, én ezt látva pedig behajtottam, ő pedig meggondolta magát és mégsem ment ki...így pedig belémjött oldalról. megosztott felelősséget állapítottak meg.
2018. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
én háturól voltam ilyennek tanúja mikor jobb indexel jelezte, hogy be akar menni a körforgalomba, de persze balra nem nézett, így a körforgalomban lévő satufékjének köszönhetően nem történt baj. De igazából sohasem értettem, hogyan lehet a mai autóknál "kint" felejteni az indexet, mikor ott villog az ember szeme előtt, plusz még hangot is ad....
2018. jún. 18. 20:31
 5/13 A kérdező kommentje:
De a kedvencem amikor bent a körforgalomban balra indexel
2018. jún. 18. 20:32
 6/13 belapus ***** válasza:

Úgy rémlik, Romániában ez van előírva, mindaddig a baloldali irányjelzőt kell működtetni, amíg el nem hagyja azt a kihajtó utat, amely az utolsó, mielőtt ténylegesen elhagyná a körforgalmat.

Onnantól már jobbra kell jelezni, ahogy Magyarországon is.

De ebben nem vagyok biztos, csak mintha így hallottam volna.

Mondjuk, látom benne a logikát.

2018. jún. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A logika az benne van talán, de a szabály sehol.
2018. jún. 18. 20:49
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a balra indexet meg tudom erősíteni, én Romániában csináltam a jogsit, és ott mai napig indexelek balra, ahogy sokan mások is, de más országokban inkább hanyagolom, mert sokan ki vannak akadva erre a dologra ahogy látom. Pedig ha belegondolsz, bizonyos szitukban egész hasznos lehet a balra index is behajtáskor.
2018. jún. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezzel teljesen egyet értek. csak nálunk nincs a KRESZ-ben, de ettől függetlenül értjük ha valaki így tesz. De ha ok nélkül jobbra, azt itt sem igazán. :DD
2018. jún. 18. 22:30
 10/13 A kérdező kommentje:
bár az oktatóm sokat mesél a Román sofőrökről, mert ott is kamionozott....az közlekedési lámpánál az utolsó méterig gáz, majd satufék..xddd
2018. jún. 18. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!