Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha előbb kötök biztosítást...

Ha előbb kötök biztosítást lehet belőle gondom?

Figyelt kérdés
Adott egy gépjármű ami már néhány hónapja nálam van de most kerül átírásra. Az autó rendelkezik biztosítással az előző tulaj nevén,most jött el az átiratás ideje de én 1 hónappal előre kötöttem biztosítást a saját nevemre amit ki is fizettem. Mert sajnos nem érek rá állandóan ilyen dolgokat intézni ezért sem volt sürgős az átiratás hanem mondták hogy amikor időm engedi. Az adás vételit úgy írtuk hogy én írom rá a dátumot . Félreértés ne essék a főnököm az autó tulaja így ráért a dolog. Na már most az érdekelne ha bemegyek az okmányirodába hogy átiratnám az autót akkor lehet e valami probléma abból hogy előbb kötöttem biztosítást mint az adás vétel napja ami a papíron szerepel ?

2018. jún. 19. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. azt nem nézik. Különben is, nálad a biztonság az első.
2018. jún. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdeklődj a biztosítónál, hogy nem-e szűnt még meg a biztosításod, nem bejegyzett üzembentartó ok miatt. A kötelező biztosítás megkötésétől 30 napod van, a saját nevedre iratni a gépjárművet.
2018. jún. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
15 napon belül kell átiratnni. Mivel ez nem történt meg, valószínűleg megszűnt a biztosítás...
2018. jún. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem nem nem jól érted. Az autó már egy ideje nálam van és van rajta biztosítás. A régi tulaj nevén. Mert ugye működőképessé kellett tenni az autót. Most irtuk meg az adásvételit de én már 1 hónappal az adás vétel előtt tettem rá biztosítást a saját nevemre
2018. jún. 22. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!