Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó közös használata hogyan...

Autó közös használata hogyan működik papírok szempontjából?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Autóvásárlás előtt állunk, és ha sikerül, akkor édesapám nevére íratnánk az autót (teljesen mindegy milyen szempontból). Viszont ő is és én is használnánk azt (akár együtt megyünk valahova, akár külön). Milyen papírokra van ahhoz szükség, hogy ha a rendőr megállít, és egyedül vagyok az autóban, ne legyen abból probléma, hogy nem az enyém az autó? (Lakhelyünk megegyezik, ha ez számít.)


Előre is köszönöm a segítséget.



2018. jún. 20. 18:08
 1/5 veterán vas ***** válasza:

Nem tudom, mi jelenlegi jogszabály, de amikor még nem volt saját kocsim, és a szüleimmel laktam, ugyan így közösen használtuk a családi autót.

Jelenlegi autómat a párom is gyakran használja, és még sosem volt belőle probléma.

2018. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hivatalosan mindenkinek kölcsönadási szerződéssel kellene rendelkeznie, ha más autóját vezeti, mert a rendőrnek joga van megkérdőjelezni, hogy engedélyezte-e az autó használatát a tulajdonos...


gyakorlatban viszont lekérdezik, körözik-e az autót, és ha nem, elengednek.

a te eseted meg szerintem még egy enyhébb is, lévén rokonok vagytok, egy helyen laktok, egy igazi paraszt lehet az a rendőr, aki elkezd kötekedni, hogy na hívjuk ide fatert és majd az megmondja, hogy odaadta-e neked az autót, addig nem mész sehova.


engem is már többször igazoltattak céges autóval is. ott is megtehetné, mivel nincs nálam a munkaszerződésem vagy bármi, amivel igazolni tudnám, hogy én tényleg a cégnél dolgozok, mint sofőr, de soha nem akadékoskodtak.

2018. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs már kölcsönadási szerződés (lehet nem is volt).

A kérdésre válaszolva: Semmi tennivaló nincsen. Édesapád nevén lesz, és te is nyugodtan használhatod minden további nélkül. Tízen éve használok rendszeresen más nevén lévő autót, soha nem volt belőle gond.

2018. jún. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. jún. 21. 00:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindegyik kocsink a férjem nevén van. Többször állított már meg rendőr.

Megnézte a forgalmit, meg a jogsimat, megköszönte, és mehettem tovább. Soha nem kérdezett semmit.


Sőt. Amikor piroson áthajtásért büntettek, akkor sem problémáztak, hogy nem az enyém a kocsi. Elismertem, megírták a jegyzőkönyvet, és mehetett mindenki tovább.

2018. jún. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!