Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megszűnt a C kategóriás...

Megszűnt a C kategóriás jogosítványom?

Figyelt kérdés
A háziorvosnál megcsináltattam az alkalmassági vizsgálatot!Az orvos kérdezte,hogy van e hivatásos jogosítványom.Azt mondtam van C kategóriás is de nem használom.Elmentem megcsináltatni a jogosítványt és ki van húzva a C C1 kategória.

2018. jún. 22. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamit elcsesztek az okmányirodában.

Menj verni az asztalt, ha fog kelleni a C.

2018. jún. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Eszerint a háziorvos úgy értelmezte, hogy 1. alkalmassági csoportú vizsgálatot kérsz; ahhoz szükséges vizsgálatot és értékelést végzett, azt jelölte be az alkalmassági papíron. Bizonyára azért, mert így hosszabb az alkalmassági időtartama. Gondolta, ha úgysem használod a "C" kategóriát, akkor felesleges rövidíteni a határidőt.


Maga a "C" kategóriás vizsgád érvényes, az nem szűnik meg. Csak az egészségügyi alkalmasságod nem jó úgy rá, hogy 1. csoportú alkalmasságit kaptál; tehát így nem használhatod.


Ha nem jó így neked, csináltass 2. alkalmassági csoportú vizsgálatot, és igénylej új vezetői engedélyt. Persze, ehhez, újra meg kell fizetni a vizsgálati díjat és az okmány kiállítási illetéket. Ezt bármikor, később is megteheted, és akkor „feltámad” a „C”- és „C1” kategória is.

2018. jún. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem!Viszont azt nem értem,hogy a most elkészült jogosítványomban a C és C1 kategóriához miért nincs beírva a jogosítványszerzés dátuma és a lejárat dátuma?Egyszerűen csak ki van húzva mintha nem is lett volna!Vagy nem probléma?
2018. jún. 22. 18:42
 4/5 anonim ***** válasza:
70 éves vagyok, ráadásul a születésnapi lejárathoz való igazítás miatt a hivatásos esetén alig több mint egy évi lett volna az érvényesség. Ezért csak 1-es alkalmasságit kértem. Nekem is így van, a 10-es oszlopban is vonalka van. A 326/2011 (XII. 28.) kormányrendelet szerint a 10-es oszlop „az adott kategóriára vonatkozó engedély első kiadásának időpontja, (ezt az időpontot az új engedélyen is meg kell ismételni későbbi pótlás vagy csere esetén)”. A kártyán, keresztben, apró betűkkel is ez van: „Érvényesség kezdete 10.” Átvételkor rákérdeztem, azt mondta az ügyintéző, hogy ne aggódjak, így adják a jogsit, nincs elfelejtve a C-kategória. Nem tudják másképp jelölni. Ha beírják a szerzés időpontját és a lejárat ki van húzva, akkor úgy látszik, mintha sose járna le. Ha beírnak bármit, akkor viszont addig érvényes lenne. És nem is írhatnak bármit, az orvosi alkalmassági minden érvényes kategóriára ugyanaddig tart. Vagy semeddig, ha nincs rá alkalmassági. Nekem logikusnak tűnt, ráadásul nem is lesz már szükségem a C kategóriára, úgyhogy nekem mindegy is. Ha téged aggaszt, akkor próbálj a kormányhivatalban valami hivatalos indoklást kicsikarni. Esetleg érdeklődj a [link] kormányzati portálon. A kapcsolat tartalmaz többféle elérhetőséget, vannak telefonszámok, van „Írjon nekünk” lehetőség. Én már három alkalommal érdeklődtem náluk írásban. (Lassabb, de jobbnak tartom. Módjuk van utánajárni, nincs azonnali válaszadási kényszer, és „A szó elszáll, az írás megmarad.”) Egyszer közvetlenül válaszoltak, kétszer pedig adott minisztériumhoz, főhatósághoz irányítottak. És nem csak lerázás volt, az adott helyekről elég hamar és korrekt, részletes válaszokat kaptam. Igen hatásos a fejléces, bélyegzős, minisztériumi főtisztviselős válasz. Kinyomtatva tartom magamnál. Két alkalommal hárítottam el vele – eszerint jogtalan – közlekedési rendőri intézkedést.
2018. jún. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez nagyszerű!Így most meg vagyok nyugodva!Köszönöm szépen a szakszerű,kimerítő választ!
2018. jún. 23. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!