Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha drágábban adom el a járműve...

Ha drágábban adom el a járművemet, mint amennyiért vettem, kell utána adót fizetnem?

Figyelt kérdés

490 ezerért vettem egy motort 3 éve, rendbeszedtem, felszereltem ezzel-azzal (dobozok, bukógomba, ködlámpa stb), amik növelték az értékét. Most felraktam 650 ezerért. Ha sikerül eladni, kell valamilyen adót fizetnem?


Ha jól tudom nem, mert nem éri el az évi 600 ezres bevételi határt, meg alkalmi jelleggel, "magánszemély ingó értékesítéseként" adom el.


Valaki ki tud javítani, egészíteni légyszi?



2018. júl. 3. 09:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem kell szerencsére
2018. júl. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nézz utána a NAV honlapján, mert 150e haszon után kellett fizetni, de régebben..
2018. júl. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ha évente nem nyersz ilyen ügyleten többet, mint 600k, akkor nem
2018. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


(Amúgy akkora hülyeség, amiket rászereltem, azok ugye szintén tartalmaztak adót/vámot, amit a már megadózott fizetésemből vettem. Pofátlanság, hogy 3-szer húznak le adót ugyanarról az adag pénzről... Egyszer a fizetésemnél, egyszer amikor megveszem a terméket, egyszer meg amikor el akarom adni)

2018. júl. 3. 11:10
 5/14 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy ha normálisan csinálnád, ahogyan ezt papírozva kellene, akkor nem háromszor húzna le ugyanazért a pénzért?!
2018. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz, csaljak adót? :D Dolgozzak feketén?


Nem kösz.

2018. júl. 3. 15:04
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem 400ezres eladás felett kell fizetni adót?
2018. júl. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Mire gondolsz, csaljak adót? :D Dolgozzak feketén?"


Véleményesen, de most dolgozol feketén.

A leírás alapján jövedelemszerzési céllal újítasz fel és adsz el drágábban valamit.


Arra gondoltam, hogy ha ezt mint bejelentett tevékenység végeznéd, akkor a beszerzett alkatrészek után az áfát visszaigényelhetnéd és a profit után kellene adót fizetned.


Tudom, hogy ez a kamrában fusizáshoz képest ijesztő, de nem véletlenül van kitalálva a vállalkozás intézménye.

2018. júl. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#5, #8 (gondolom ugyanaz az ember)


Te elolvastad egyáltalán a kérdésem alatti kiegészítőt...?


A saját motoromról van szó, amit 3 éve vettem. Nem eladási szándékkal tettem rendbe, hanem mert az előző tulaj egy trehány ganajdarab volt, és én meg vagyok annyira lelkiismeretes, hogy nem hajtom ki a belét egy közel 20 éves motornak, hanem kicserélem rajta azokat, amiket ki kell cserélni.


Saját célra szereltem rá a dobozokat meg az egyéb kiegészítőket, nem haszonszerzési céllal. Azok már 2 éve rajta vannak. Szerinted ültem volna rajta 3 évet, hogy 100 ezerrel gazdagabb legyek? Évi 33 ezer haszon, napi 90 forint. Ennél úgy többet lehet találni, ha végigjárom a kávéautómatákat a városban.


Nem dolgozom feketén. Évi millió feletti adó kerül a közösbe miattam.


#7 ha jól tudom, ha évi 600 ezernél többet profitálok így, akkor kéne, de ez önmagában csak kb 100 ezer.

2018. júl. 6. 09:45
 10/14 anonim ***** válasza:
De olvastam, viszont a NAV nem ismeri azt az eljárást, hogy "nem eladásra vettem anno, de most mégis keresnék rajta". Hogy ez a rendszer, vagy a világ hibája az más kérdés. Sajnos ilyesmi elvek vannak a háttérben. Egy könyvelő szebben is el tudja magyarázni valószínűleg.
2018. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!