Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 6 éve vásároltam gépjárművem....

Judoe2 kérdése:

6 éve vásároltam gépjárművem. A kereskedés már nincs! A forgalmit elrontották a gápjármű forgalmiában 180KW azaz 260lóerő van ütve hol ott csak 130KW 175 lóerő! Kihezforduljak a tényleges érték beírásához?

Figyelt kérdés

A gépjármű volt teljesítmény mérésen a 175 lórő a tényleges!

Értelmes választ kérek hogy kihez és

Milyen papírok szükségesek?



2018. aug. 16. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

El kell vinni szemléztetni egy elre feljogosított vizsgahelyre (mint például a Mozaik utca), ott megszakértik, aztán adnak igazolást, amivel elballaghatsz az okmányirodába, ahol kiállítják az új forgalmit, törzskönyvet. Ennek a költségét sajnos neked kell viselni.


Az eddigi műszaki vizsgákon hogy nem vették észre, hogy ez a motor nem az a motor, ami be van írva?

A magasabb kötelező és teljesítményadó sem tűnt fel. Ezeket is mind te buktad el az elmúlt hat évben.


Annak azért utána lehetne nézni, hogy a cég megvan-e, ami a kereskedést működtette. Az hogy a jurvás telephely már üres, nem jelenti azt, hogy a cég még nincs meg valahol. Erre való a www.e-cegjegyzek.hu.

Ha megvannak, akkor meg lehet próbálni bevasalni rajtuk mindent.

2018. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
6 ėv után tűnt fel?
2018. aug. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
off,de van egyáltalán 260le verzióba olyan autó?? Mert ha nincs akkor eléggé gyanút keltő lett volna korábban,pláne,hogy ha utólag lett volna belepiszkálva akkor ennyi +LE-nél még a laikus szemét is kiveri,ha felnyitja a motorháztetőt, mert ez már olyan átalakítás . Vagy soha nem is nézted,hogy van ilyen teljesítménnyel?
2018. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Először egy márkakereskedés, vagy a forgalmazó által kiállított igazolás kell, hogy az adott alváz- és motorszámú jármű gyárilag xy kW teljesítményű volt. Amíg ez nincs meg, addig az irodista kormányablakos cigiző p_csák az ujjukat sem mozdítják.

Ha a jármű gyárilag 180 kW, csak egy eltömődött szűrő miatt, esetleg egy utólag beépített fojtás miatt nincs meg a teljesítmény, azért nem változtatják meg az iratokat.

Műszaki vizsgán, szemlén nem fognak teljesítményt mérni és nem is az ő dolguk, hogy beszerezzék az autó gyári dokumentumait.

2018. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a jármű gyári kiadása hány lovas? mert ez a döntő.


ha gyárilag 260 LE, akkor viheted bárhová, az annyi lesz továbbra is. Hiába mutat a pad csak 175-öt, senkit nem fog érdekelni.

A hatóságot biztos nem.

2018. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Újraolvasva a kérdést, jogos az előző felvetés.

Lehet hogy ez az autóúj korában 260 lóerős volt, ennyi szerepel a forgalmiban is.

Hogy mára a motor már egy fos, és csak 175 LE-t tud, az senkit sem érdekel. Teljesen mindegy, mit mutat a fékpad, az eredeti teljesítménye után kell fizetni.

2018. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ütötték el,én is így jártam egy bmw-vel a gyári 150le helyett 170 volt beírva én is mentem mindenhova annyit mondtak,hogy valamikor egy gyári teljesítmény növelés történt és akkor lett átírva valszeg az én kocsimat is elvittem padoltatni és nekem azt mondták nem az a 163 ló a mérvadó amit a pad mutata,hanem ami a forgalmiba van...
2018. aug. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megírnád, milyen kocsiról van szó? És mennyi idős?
2018. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!