Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ez esetben mi a helyes KGFB...

Ez esetben mi a helyes KGFB váltáskor?

Figyelt kérdés
Volt 1 károkozásom pár éve. Biztosító be lett vonva, de kifizetésre került a kár részemről (20.000 Ft-os tétel).Óriási hercehurca, mert bár kifizettem a kárt, ez a biztosítónál nem jelent meg (K&H, meg is fogadtam hogy soha többet K&H). Már más biztosítónál vagyok. De ha a Netriskről lekérem az ajánlatokat, akkor ha beírom hogy okoztam kárt, akkor irreális összeg jön ki. Tehát most 50 ezer per év, ha beírom hogy okoztam kárt, akkor meg 80 ezer... Ha kifizettem az okozott kárt, tehát a biztosítónak nem került 1 fillérjébe sem, akkor ez esetben mit kell bejelölnöm? Hogy nem okoztam kárt?
2018. szept. 3. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztosítási szempontból nem okoztál kárt.
2018. szept. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha kifizetted, akkor a biztosító nem sorolhat vissza, ergó nem okoztál kárt az ő szemszögükből. illetve fizikailag okoztál, de bonus/malus rendszer szerint nem.
2018. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként pont tegnap jött meg az Allianzos ajánlat a következő évre (annál vagyok). B5-70 ezer, mellette károkozói szorzó: 1.50... De úgy 70 ezer, hogy 1 évvel ezelőtt 50 ezer volt a biztosításom. Most megint mehetek be a biztosítóhoz, hogy kifizettem a kárt, nézzenek utána, nem tudom ki mit rontott el, stb.stb.stb. Ez van minden egyes évben, 3 éve már. A K&H miatt. Nevetséges. De tényleg köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 5. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!