Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Közlekedési baleset okozásáért...

Tordy József kérdése:

Közlekedési baleset okozásáért, ami egy szarvas miatt történt bevonhatják e a jogosítványomat?

Figyelt kérdés
A következő történt. Munkából hazafelé menet este egy jobbos kanyar után le kellett vennem a refimet, mert szemből jöttek. Hirtelen megláttam egy hatalmas szarvast az út közepén. Balra nyilván nem kerülhettem, mert ott ugye szemből jöttek. Így jobról sikerült kikerülnöm a szarvast, de a két jobb oldali kerekem már a kavicsokon volt. Mikor vissza akartam hozni az autót az útra, megcsúszott és átpördültem a szembejövő sávba. ahol összeütköztem a szembejövővel és letaszított az árokba. Személyi sérülés nem történt, viszont mindkét autó totálkáros. A srác aki velem szembe jött, ő is látta a szarvast, így ugyanazt mondtuk mind a ketten a rendőröknek. A kárt a biztosító rendezi mi pedig kézfogással váltunk el, hiszen ő is látta, hogy a szarvas miatt történt az eset. Ja és mindketten 90km/h alatt mentünk. Most pedig beidéztek a rendőrségre. Mire lehet ilyenkor számítani? Félnem kell, hogy elveszik a jogsimat? A munkám miatt szükségem van rá. 2 kisgyermek van itthon, szóval most félek, hogy elveszíthetem a család megélhetését is emiatt. Ha valaki tud felvilágosítást adni, hogy ilyenkor mire lehet számítani, azt megköszönném.

2018. okt. 5. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Ha jól esik félni akkor egészségedre, de jobban jársz ha megnyugszol és nem kezdesz el kombinálni, mert a végén már letöltendő börtönbüntetést fogsz vízionálni.
2018. okt. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
meghallgatnak mi történt, felveszik a jegyzőkönyvet, azt beb.sszák a fiókba és többet elő se veszik. ja, a szarvast pedig lecsukják...
2018. okt. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Idegeskedni valód a törött kocsid miatt is van, ne tetézd azzal, hogy azon filózol, mi lesz a vége.

Azt meg tudjátok mondani, hogy van-e (a balesetkor volt-e) vadveszélyre figyelmeztető tábla?

Ha volt, akkor akár a vadásztársaság is perelhet a szarvas értékéig, de ha nem volt, akkor meg ti követelhettek kártérítést a vadásztársaságtól.

2018. okt. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha nincs személyi sérülés, akkor közúti baleset okozása miatt 80 000Ft és 5 pont jár. Ha nincs legalább 12 pontod akkor nem kell aggódni.
2018. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 mármint a szarvasnak. Hiszen az okozta a balesetet.
2018. okt. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Persze, nyilván a szarvasnak. Annak aki áttért a szembe jövő oldalára. Nem tartom valószínűnek, hogy a szarvast el fogják fogadni, főleg úgy hogy el sem ütötte. Ha szerencséje van akkor megússza,ha jól emlékszem az a legnagyobb bünti ebben az esetben amit fentebb írtam.
2018. okt. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne ijesztgesd már feleslegesen a kérdezőt...
2018. okt. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szerintem no para. csak az igazat mindod mikor kérdeznek. helyszínen volt jegyzőkönyv? ott is mindketten mondtátok a szarvast?

úgy vettem ki a szarvasnak nem lett baja, szóval a vadásztársaság nem kérhet kártérítést.

2018. okt. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ne ijesztgesd már feleslegesen a kérdezőt..."


Ebben mi az ijesztgetés? Ebben az esetben ez a maximálisan kiszabható büntetés, a jogosítványt nem veszik el. Ennél nagyobb büntetést nem kaphat, csak kisebbet. Ezen nem fog változtatni az sem, ha lepontoztok.

2018. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat. A vadásztársaságról annyit, hogy nincsenek bevonva az ügybe, mert mint írtam, a szarvast sikerült jobbról kikerülnöm, azonban mikor az autót akartam visszahozni az útra, akkor csúszott meg és átpördült a szembejövő sávba. Ja és vadveszély tábla is volt kint. Így a vadásztársaság kizárva az ügyből. A srác akivel összeütköztem, azt vallotta, hogy konkrétan nem látta, hogy szarvas volt, csak hogy valami állat elsuhant az autóm előtt. Bár ennyi erővel mondhatta volna, hogy szarvas, hiszen ő is látott valamit. A pénzbírság "annyira" nem érdekel, csak nem szeretném, hogy a jogosítványom elvegyék, mert a családom megélhetése függ tőle. Egyébként meg az adott helyzetben a lehető legjobban oldottam meg a helyzetet, az, hogy megpördültem, a balszerencse műve. Sajnos ez van.
2018. okt. 6. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!