Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Biztosítót csak évfordulónál...

Biztosítót csak évfordulónál válthatok?

Figyelt kérdés

Sajnálom, még csak nem rég óta van a nevemen biztosítás, így muszáj kérdeznem.

Augusztusban vettem a kocsimat ami a nevemre került, és azóta fizetem a biztosítást fél éves periódusokban.

Hallottam a tv-ben, meg a egy ismerősöm is mondta,hogy most lehet felmondani a biztosításokat, de a tv-ben azt is mondták,hogy az autó vásárlásának illetve az akkor megkötött biztosítási nap az évforduló.

Kérdésem tehát,hogy én most válhatok biztosítót vagy nem?

Ha nem: miről van szó amikor a tv-ben azt mondják,hogy az emelések miatt most fog sok autós biztosítót váltani?


2018. okt. 24. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak évfordulónál válthatsz és legkésőbb évforduló előtti 30. napig fel kell mondanod a szerződést.
2018. okt. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha most, 2018 augusztusában vetted az autódat, akkor 2019 augusztusában lesz az első évfordulód, onnantól pedig minden augusztusban. Csak akkor válthatsz biztosítást és amint írták, előtte kell felmondanod a mostani szerződésedet. A biztosítók most kezdik meghirdetni a 2019-es tarifáikat, ez azokra vonatkozik, akiknek 2019. január 1. a következő évfordulója. De te most nem köthetsz új szerződést, hiába találnál kedvezőbb ajánlatot.
2018. okt. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert 2010 előtt mindegy volt, mikor vetted a kocsit, az évforduló január 1 volt mindenkinek. És ilyenkor fontos infó volt, november első napjaiban a kihirdetett tarifa.


De 2010 után már a biztosításkötés dátuma a forduló, így neked majd csak augusztusban kell ezzel foglalkoznod.


Pont mondtam is a férjemnek, hogy vajon mennyi kocsit érinthet még a jan 1-es évforduló? Szerintem max 10-20%-a az autósoknak, mégis hogy megmaradt a köztudatban.

2018. okt. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!