Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a teendő ebben az esetben?

Mi a teendő ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy éjjel van, én haladok a főúton, de oldalról valaki nem ad nekem előnyt és belém hajt. Mivel elég kihalt ilyenkor az utca, szemtanú nincs.

Az illető nem várja meg a rendőrök kiérkezését, hanem elhajt. Ilyen esetben hogy működik a dolog?

A biztosítónak hogyan kell beadni a papírokat úgy, hogy az én káromat kifizessék?



2018. okt. 25. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a rendszámot megjegyzed!!!! a rendőröket kihívod
2018. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól írta az 1-es!

A rendszám nagyon fontos! Ha lehet, jegyezd meg az autó márkáját, színét, a vezető kinézetét (nő, férfi, szakállas, kopasz, alacsony, kövér stb). Plusz - rendőrség.

Ha az eset már megtörtént és nem tudod a rendszámot, erősen hátrányban vagy.

2018. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs tanú vagy dashcam és a másik fél letagadja akkor szinte biztos bukta a dolog, hiába tudod a rendszámot. Hány olyan esetet hallani amikor koccanás után csak számot cseréltek, se fénykép se bejelentő, aztán később letagadja... ilyenkor hiába a név, az arc, a rendszám, a típus ismerete...
2018. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 veterán vas ***** válasza:
100%

Azonnal elő a telefont!

Első fotó a a károkozó autó eleje

Látszik a rendszám, az autó típusa, színe és a sérülés.

(a tiédet ráérsz majd később)

Második fotó távolabbról, hogy látszódjon és a koccanás körülményei, ki honnan jött és melyik autó hol áll.

Aztán lehet hívni a rendőröket.

Bármit mond, ígér vagy fenyeget, ezekből ne engedj!

Ne menj bele alkudozásokba, ne hidd el hogy nagyon siet.

Maradj nyugodt, és határozott!

A többi a helyszínelők dolga.

2018. okt. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!