Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Adásvételin hiányzott 2 adat,...

Adásvételin hiányzott 2 adat, hiánypótlásra köteleznek, de a vevő már nem érhető el, az autót is elvitte? Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Eladtam régi autómat, le is adtam a papírt az okmányirodában, 1 hónapig nem is volt semmi baj. 1 hónap után jött egy végzés hogy megszűntették ellenem az eljárást, azt nem részletezték hogy milyen eljárást, mivel az adásvételi igazolja, hogy az autó már nincs a tulajdonomban. Most jött egy levél, hogy a vevő a vétel időpontjában nem volt 18 éves, és kell a 2 gyám aláírása. A probléma az, hogy közben külföldre költöztek, így nem fogom tudni pótolni, viszont lejár a 8 napos határidőm. Mit tehetek hogy ne nekem jöjjön a büntetés?

2018. nov. 6. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Sétálj be személyesen az okmányirodába, és meséld el a sztorit. Ott is emberek ülnek, van aki segítőkész. Meg legalább tudjanak róla, az már fél siker.
2018. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos az okmányirodában nem túl rugalmasak. Jogszabályokhoz vannak kötve. Én eladtam az autóm és másnap vittem az adásvételi szerződést az okmányirodába, hogy lejelentési kötelezettségemnek eleget tegyek. Ott közölték velem, hogy ez az adásvételi szerződés bizony érvénytelen, mert az egyik tanú a személyi igazolvány száma helyett a személyi számát írta a szerződésre. így az autó a nevemen marad, ha csak nem írunk másik szerződést. Sajnos a vevő vidéki volt és nem tudtam többet eléri.
2018. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ez elég szemétség


én sem volt 18 amikor megvettem az első autómat, anyámém nem is tudtak róla


simán átirattam, le se tojták

2018. nov. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!