Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás, miként...

Kötelező biztosítás, miként fizeti ki a koccanásos baleset károsultját, készpénzben vagy a szerviznek a javítás után?

Figyelt kérdés

A károsult kapja meg a szemle után megítélt összeget vagy a szerviz kapja a biztosítótól?

Ha a károkozó sokallja a megítélt összeget, fellebbezhet? (hiszen, a károkozó megtérítheti a biztosítónak a költséget és akkor nem változik a bónuszfokozata)



2018. nov. 20. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a biztosító a javítás számláját fizeti (a szerviz a biztosítónak számláz és a tulaj csak a javított autót kapja, semmi dolga nincs).

Bár hallottam olyat (lehet, hogy régen volt ilyen manapság már nincs), hogy a biztosító felméri mennyibe kerülhet a kár javítása és az összeget megkapja a károsult aki aztán megoldja ahogy akarja a javítást. Ha kevesli az összeget, akkor "reklamálhat".


Viszont olyat még nem hallottam, hogy ha a károkozó sokallja az összeget, akkor fellebbezhet, hiszen ha sokallja, akkor nem fizeti ki, ráhagyja a biztosítóra. Szerintem a károkozó nem fellebbezhet.

2018. nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jogállamban élünk (vagy miben), tehát mindenben lehet fellebbezni, reklamálni, egyet nem értésről tenni nyilatkozatot.

Egyik kollégám járt úgy, hogy összetört egy autót, nem adta meg az elsőbbséget, ám nem volt komoly karambol. Szerencsére lefotózta az autókat, a sérüléseket, a helyszínt. A károsultnak igen magas összeget ítélt meg a biztosító, amit sokallt a kollégám. Hosszú ügy lett a vége, de kiderült, a károsult kicsit rásegített, hogy jóval több alkatrészt kelljen kicserélni az autóján. Lényegében felújíttatta az autót. :-o

2018. nov. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
A károkozónak semmi köze mennyit állapít meg. Sokszor elég drága összeget mondanak, de akkor ne fizesse ki, mérlegelje melyik a jobb, kifizeti, vagy bukik 2 bónuszt. (általában az utóbbi)
2018. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első nagyjából leírta.

Nekem tavaly volt ilyen. Ott két opcióm volt. Vagy viszem a számlákat a javításról és az alapján fizetnek (én úgy értelmeztem, hogy nekem, a számla avulással csökkentett értékét, tehát előre meg kellett volna finanszíroznom a javítást). Másik lehetőség, hogy egy összegben kifizetik amennyit gondolnak és kész. Utóbbi választottam. Az mondjuk szégyen, hogy olyan összeget állapítottak meg egy 8 éves autóra, amiből pontosan számla nélkül jött ki az alkatrész és a fényezés. Számlás módszerrel buktam volna rajta. Így gyakorlatilag nullás lett a dolog.

2018. nov. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekünk egy apróbb koccanásnál utalta a biztosító a megítélt összeget. Javítani nem is vittük el mert szinte láthatatlan karcolás lett csak és az összeg kicsit túlzásnak is tűnt. Soha ennél nagyobb bajunk ne legyen :)
2018. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!