Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztositáshoz mikor...

Tele kérdése:

Kötelező biztositáshoz mikor kapok zöld kártyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vette3m egy autót,kötöttem biztositást netrisk-en.Most szerdán átutaltam az összeget a Köbe biztositónak.Ilyenkor mikor kapok valami papirt,vagy csekket amit a rendőrnek kell mutatnom ha esetleg igazoltatnak? Postázni fogják?Mert csak az a szerződésem van amivel átirták,az ideiglenes igazoló lap vagy nemtudom hogy hivják.Próbáltam irni a köbe biztositónak,de a Magyar Nemzeti Banktól kaptam választ,hogy téves email cim,pedig a köbe honlapján találtam hogy ügyfélszolgálatos email.


2018. nov. 25. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A rendőr nem kér semmilyen papírt, lekérdezik a rendszerből az autó, és a vezető adatait.

Tulajdonképpen meg sem kell állítania, ha akarja, a rendszám elég neki ahhoz, hogy megtudja, van-e érvényes biztosítás az autón.

Ettől függetlenül a biztosító küld majd levelet, de az nem kell a rendőrnek (sem)

2018. nov. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nemzetközi zöld lapot külön kell kérned, alapból csak a belföldi kötvényt szokták kiküldeni. Ha csekkel fizeted be, akkor némelyik biztosító még azt sem.
2018. nov. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát 18éves vagyok,első autóm.Nekem azt modnta az előző tulaj,hogy ha esetleg elkap a rendőr,akkor jogsi,forgalmi személyi és egy zöld papir,ami volt neki azzal igazolta hogy van biztositása.Akkor nekem semmit se kell hordani az autózáshoz ha mindent lekérnek?
2018. nov. 26. 14:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Jogsi, forgalmi meg személyi azért legyen nálad mindig (bár a jogsi személyi is egyben).

A biztosításról is jó ha van nálad egy igazolás, mert pl ha balesetet okozol, és nincs rendőri intézkedés, akkor van honnan ráírni a kék-sárgára a kötvényszámot. És a másik fél is látja, hogy van biztosításod...


Attól függ, hogy kérted. Ha e kommunikáció van a biztosítóval, akkor e-mailban küld mindent, te nyomtatod ki. Egyéb esetben küldi postán.

Van, amelyik a zöldet is küldi, van amelyiknél külön kérni kell.

Csak akkor van szükséged a zöldre, ha külföldre mész, mert az a nemzetközi biztosítási igazolás.

2018. nov. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!