Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ebben az esetben tudatni kell...

Ebben az esetben tudatni kell a változást a biztosítóval?

Figyelt kérdés

Tavaly december végén kötöttem meg az első biztosításom az Allianznál, online kalkulátor segítségével. Ha jól emlékszem volt egy olyan kérdés hogy hány kilométert teszek meg egy évben az autóval, ahol a legkisebb 0-5000 km volt, és mivel ebben az évben pár ezer kilométert használtam, ezt jelöltem be. Most viszont a jövő évre ha én többet használom az autót mint idén, azaz több mint 5000 kilométert teszek meg vele, azt jelezni kell a biztosító felé? Mivel december 27-én jár le a biztosításom és akkortól lépne érvénybe a jövőévi, így már kipostázták nekem a csekket amit be kell fizetnem vagy postai vagy átutalás útján, de a jelenlegi kilométeróra állásra sehol nem kérdeznek rá, ezért is kérdéses számomra az hogy számít-e valamit hogy jelzem-e feléjük azt hogy jövőre több mint 5000 kilométert tervezek menni az autóval.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 29. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy csak statisztikai adatként kezelik, vagy adtak rá kedvezményt. Utóbbi esetben, nyilván, jelezned kell, mert díj-befolyásoló adat.

Ahol én vagyok, a biztosító a következő évi díjközlésen részletezi, hogy mire mennyi kedvezményt ad, sőt felsorolják, mire lehet még kedvezményt kapni, hogy jelezhessem, ha módom van és akarom is igénybevenni.

Ha nem tudod, kaptál-e kedvezményt rá, vedd fel a kapcsolatot a biztosítóval.

2018. nov. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na de ha ez díjbefolyásoló adat lenne, akkor évente ellenőriznék hogy valóban annyit mentem-e mint amennyit megadtam. Nemde? Én így tartom ésszerűnek.
2018. nov. 29. 18:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugye ezt nem gondolod komolyan? Hogyan ellenőriznék? Persze, még le is plombálják a spirált, jeladót, mérőt stb., meg a műszerfalat, nehogy kiiktasd, mikor világkörüli útra mész. Ki az aki egyáltalán nyilvántart ilyen éves adatokat? Még a hatóság sem. Kétévente, műszaki vizsgánál veszik nyilvántartásba a kilométeróra–állást, esetleg ha közben eredetiségvizsgálat van, akkor ott is.

Például, 5% díjkedvezményt kapok azért, mert nem vezeti az autót 26 év alatti személy. Ilyet hogyan ellenőriznek?

Van olyan biztosító, aki akár 10% kedvezményt ad, ha a szerződéskötőnek van közösségi közlekedési bérlete. Gondolod, hogy havonta le kell adni náluk a lejárt bérletszelvényt?

Nézd meg, hogy milyen okokból adnak kedvezményeket! Online biztosításkötéskor nem győz lapozni az ember, hogy túljusson rajtuk. Ellenőrizni? Hát… Van biztosító, amelynek még ügyfélszolgálati irodája sincs, van, amelyiknek csak Budapesten. Előnybe helyezik az online szerződéskötést, az elektronikus kapcsolattartást. Alig van biztosító, aminek találsz a közelben, legalább, üzletkötőjét. Persze, lehet, olyan helyen laksz, ahol akár több is van, de úgy országosan általában igaz. Nem csak budapesti, esetleg nagyvárosi KGFB-sek vagyunk.

2018. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez esetben minden olyan kedvezményre feljogosító dolgot bejelölök ami nem igaz, de nem nagy az esélye hogy lebukok vele. Mondok egy hülye példát: bejelölöm hogy kék a szemem mert kapok rá 10% kedvezményt, de amúgy nem az. Ennyi erővel ha senki nem tartja nyilvántartásban, mi értelme van? Mindenki lecsalhatja a csillagos eget az égről. (persze értelmes kereteken belül, nem túl nagy baromságot állítva pl. bejelöli hogy nem vezeti 26 éven aluli személy az autót, és maga a tulaj 20 éves mondjuk)

Persze értem amit írtál, és el is hiszem hogy ez így működik, de szerintem ez teljesen értelmetlen a biztosítók részéről.

2018. nov. 30. 06:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Elég egyszerű: az ezévi kilométerfutásod ellenőrizték? Hogyan? Na, a jövő évit ugyanígy fogják.

Külön szerepel a szerződésben az is, hogy ebből hány kilométert fut a kocsi külföldön? Ezt ellenőrizni lenne még szép feladat.

Pedig szerepelnek a szerződésben. Ha nem kapsz rá kedvezményt, akkor is. Szerződés adata, aminek valódiságára kötelezettséget vállaltál, ahogy arra is, hogy az adatváltozásokat adott határidőn belül közlöd a biztosítóval. És megtapasztalhattad: nem ellenőrzik.


És igen, lehet a szerződéskötő üzembentartó akár 17 éves is (nem a tulajdonos, hanem az üzembentartó kötelezett a biztosításkötésre, csak a magánszemélyeknél ez többnyire egybeesik) és ennek ellenére megjelölheti, hogy nem vezeti 26 év alatti személy a járművet. Online biztosításközvetítőknél, biztosítók online biztosításkötési lehetőségénél ki is lehet próbálni.

Hibás adatra hivatkozva nem enged továbblépni, ha pl. a szerződő születési időpontjának éve 2016, vagy a vezetői engedély szerzésének megadott időpontja és a születés időpontja közt nem telt el elegendő év az adott járműkategóriára történő legkorább vezetői engedélyszerzéshez.

De simán megengedi, hogy azt válaszd, hogy 3, vagy több személy vezeti a járművet, és azt jelöld hozzá, hogy nincs köztük 26 év alatti személy; holott a szerződni kívánó üzembentartó 17 éves. Ugyanis, a vezetőket nem kell személyesíteni. Vezethetik akár öten is úgy, hogy az üzembentartó nincs köztük. Úgyhogy ebben nincs ellentmondás.


A biztosítók nem mennek tönkre a kedvezmények miatt.

A többség úgy van, mint te, vagy én, nem csal.

A biztosítók, a kedvezményekkel, számukra üzletileg kedvezőnek ítélt célcsoportokat tudhatnak megszerezni, megtartani. Például, az EU nemi megkülönböztetés tilalmára hivatkozva megtiltotta, hogy nem alapján adjanak díjkedvezményt. Ugyanis, statisztikák szerint, a nők sokkal kevesebb balesetet, kárt okoznak. (Lehet, hogy azért, mert eleve kevesebbet vezetnek, de kártérítés szempontjából mindegy az ok.) Mi lett utána? Kedvezmény kapható, például, Nők Lapja előfizetés miatt.

És míg a kedvezményekkel üzleti érdekeiknek megfelelően tudják alakítani a biztosítottjaik szerkezetét, behozzák másutt a díjkiesést. Öröklés kapcsán lett egy második gépkocsim is, aminek A00-ról indult a biztosítása (törvényi előírás), hiába voltam évtizedek óta, a másik gépkocsival B10-ben. És, bár nem okoztam balesetet (még soha, semmivel, mégcsak nekem sem okoztak), és változatlan jogosultságom volt a kedvezményekre, hiába lépegettem felfelé a bónuszokkal, mégis évről évre nőtt a díjam.

És a kettőt vegyítve: öt év után hatalmas díjnövekedési ajánlattal leptek meg. Bizonyára, valamelyik adatom alapján a statisztikájuk szerint, nem kívánatos lettem. Váltottam, ők megszabadultak tőlem, én pedig megint csak kicsivel fizettem többet az előző évitől.

Eddig csak egyetlen KGFB-vel (is) foglakozó biztosító ment tönkre. Kedvezmények ide, vagy oda, ellenőrzés nélkül.

2018. dec. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Magyarán pont nem foglalkoztatja őket, csak legyen náluk megkötve.
2018. dec. 1. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!