Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Cserbenhagyásos baleset...

Cserbenhagyásos baleset esetén mik a teendők?

Figyelt kérdés

Piros lámpánál hátulról nagy sebességgel rohantak az autónkba, személyi sérülés is történt. A károkozó elhajtott. A térfigyelő kamerák mindent felvettek, de azt még nem tudjuk, hogy megtalálták-e a pasit. Mik a teendők ilyenkor?

A másik probléma, hogy pár napja vettük az autót, érvényes biztosítás van rajta, de az átíratást tegnap intéztük volna. Ilyenkor át kell még íratni a kocsit?


2018. dec. 4. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mik a teendők ilyenkor?"

Várni kell a rendőrségi határozatot.


"A másik probléma, hogy pár napja vettük az autót, érvényes biztosítás van rajta, de az átíratást tegnap intéztük volna. Ilyenkor át kell még íratni a kocsit?"

Át.

2018. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Előttem mindent leírtak, és valószínűleg a rendőr is elmondta amikor helyszínelt. Ha az izgalomtól nem maradt meg, és nem akarod kivárni míg hivatalos úton tájékoztatnak akkor az illetékes kapitányságon érdeklődj.


Igen, át kell íratni.

Remélhetőleg eredetvizsgád már van...

2018. dec. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A rendőrök nem sokat tudtak mondani, csak, hogy majd értesítenek. Azt kérdeztem, higy ilyenkor be kell-e jelenteni a baleyetet a biztosítónál, vagy mit csináljunk, de nem tudták. Sőt, azt is kérdeztem, hogy átírassuk-e az autót, amire a válasz az volt, hogy nem tudják, de valószínűleg ők már nem íratnák át a helyünkben. Ezért ia írtam ki a kérdést, hátha valaki valami csoda folytán járt már így, és tud segíteni.

Az már van, elintéztük volna az átírást is pénteken, ha nem 2-kor zárnának.

2018. dec. 5. 14:08
 4/5 anonim ***** válasza:

"de valószínűleg ők már nem íratnák át a helyünkben."

Hanem?!

Vegye vissza az eladó az autót?

2018. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az autó TK. Nyilván nem veszi vissza az eladó, de mi sem tudjuk már használni többet.
2018. dec. 6. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!