Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha vasárnap veszek autót nem...

Ha vasárnap veszek autót nem lesz baj a biztositással hogy csak hétfőn tudom megkötni? Első autó lesz.

Figyelt kérdés

2018. dec. 7. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Online meg tudod kötni, erősen ajánlott is.
2018. dec. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Aznap meg kell kötnöd. Online vasárnap is meg tudod kötni, ha hétfőn kötöd meg akkor egy napra kiszámlázzák a fedezetlenségi díjat.


netrisk.hu

2018. dec. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Megveszed az autót, és az okmányokkal a kezedben ott mindjárt megkötöd a biztosítást. akár telefon is. Előtte keress egy szimpi biztosítót.
2018. dec. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

ha vasárnap nem használod az autót akkor ráérsz hétfőn megkötni.

Azt az 500 Ft-os fedezetlenségi díjat meg valahogy majd "kinyögöd" :)

2018. dec. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
viszont ha vasárnap megveszi, lábon akarja hazavinni és becsúszik egy baki akkor csúnyán felszáll a sz0pórollerre :D
2018. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem. Két hónapja engem vitattak le mikor azt írtam, hogy azonnal kell biztosítást kötni. Kioktattak meg lehülyéztek mert én is azt írtam, hogy ha balesetet okoz akkor fizet. Erre meg megkaptam hogy ne legyek már paranoiás...
2018. dec. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem. A ma gyakorlatilag bármikor és bárhonnan lehet pl a netrisken biztosítást kötni. Hétfőn kötve sem lesz olcsóbb, mint vasárnap, ugyanannyi kattintás mindkét napon. :D


Ha nem mozog a kocsival, akkor jó másnap is és kifizeti a fedezetlenségi díjat, de miért fizetne valamiért amiért nem muszáj? :D

2018. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kötelező biztosítást azért hívják így mert kötelező. Ha nem lesz baleset, akkor is megállít a rendőr ha nem látja a rendszerben, hogy van biztosításod.

Kötelező biztosítás nélkül nem lehet autó még akkor sem ha a kertben áll. Ha hivatalosan forgalomba van vonva, akkor 1 napot se.

2018. dec. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Nagyfater ***** válasza:
100%

A lényeget megírták: a kötelező biztosítást a vásárlás napján kell megkötni. Tudni kell azt is, hogy az autó korábbi kötelező biztosítása az adásvétel napján megszűnik (ami egyébként jogi ellentmondás, hiszen a biztosítás nem személyre szól, hanem autóra, ráadásul van egy 30 napos türelmi idő az utolsó díjrészlet befizetése után, amíg még él a biztosítás...).


A mai elektronikus világban igazoltatáskor már nem fogadják el azt a kifogást, hogy vasárnap, vagy ünnepnap zárva van a biztosító, és ugyanez a helyzet egy balesetkor. Az autóvásárlás nem egy kiló kenyér vásárlása, alaposan fel kell rá készülni, többek között azzal is, hogy a kötelezőt _azonnal_ meg kell kötni, ha máshol nem, akkor a neten.

2018. dec. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

És mi van ha nem értek a net-hez.

A telefonom is nyomógombos!

Legyen adott egy példa:

-200 km-re vagyok a lakhelyemtől az autó miatt.

-Egy tanyán veszem meg a járművet.

-Vasárnap van.

-Legelső város 50 km. (5 falun keresztül)

-Vasárnap zárvatartás van.

-Telefonomon nincs internet.


Igazoltatnak! Az lehet, hogy kötelezhetnek arra, hogy kössek azonnal biztosítást de arra nem kötelezhetnek, hogy internet-képes telefonom legyen!

Na ilyenkor mi van?

2018. dec. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!