Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyenkor mit lehet tenni utólag?

Ilyenkor mit lehet tenni utólag?

Figyelt kérdés

Lehúztam egy kocsit, nem volt nálunk betétlap, az autó tulajdonosa meg nem akart betétlapot kitölteni, mert neki a pénz kell. Vitázni nem akartam, és rendőrt se lett volna túl tanácsos hívni, pedig azt kellett volna.

Tükörrel súroltam le, kb 20cm fekete csík lett rajta meg behorpadt. Kocsi tulaja mondta "Remélem sok pénzed van, mert ez nem lesz olcsó." Aztán felhoztam azt hogy kérjen fényezőtől árajánlatot és kifizetem. Erre mondta "majd még megbeszéljük."


Másik kérdés. Autó egy Volvo volt, pontos típusát nem tudom megmondani. Mennyibe kerülhet a kb. 20cm rész kikalapálása és újra fényezése? (100ezret szánnék rá max.) Félek attól hogy valami horrorösszeg jön ki, mert az illető lefújatja az egész kocsit, vagy ismerőssel drágábban állíttat ki róla számlát, mint amennyibe a helyreállítása került.


Más problémáim is vannak, és ez az egész csak olaj a tűzre.


2018. dec. 8. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Írjatok egy betétlapot utólag.
2018. dec. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

Aláírtál bármit is?


Ha nem, akkor nem is voltál ott, nem is láttad őt.

2018. dec. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem 50 ezernél nem kerülhet többe és most nagyon sokat mondtam.

Sajnos egyszer én is jártam így, pedig betétlapot is írtunk, de ugye ismerős szerelőnél azt írat a számlára az ember amit akar. Nekem egy apró koccanásom volt, a másik autón konkrétan SEMMI nem látszott, még be is hajoltunk alá, mégis 170 ezer forint jött ki a végén....

2018. dec. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

hüleséget csínáltál


ki kellett volna töltenia baleseti bejelentőt.


Ha ő ezt nagyon nem akarta akkor valami oka volt ennek....

nem volt rendben a kocsi papirja, vagy az ő papirjai stb...

Ilyenkor meg kell mondani neki hogy vagy kitölti a baleseti bejelentőt vagy felejtsen el

kp-t tuti nem adnék, főleg nem bemondásra.

Én a helyedben felhívnám, és megmondanám neki hogy ha akar kártéritést akkor töltseket ki egy baleseti bejelentős utolag, amivela biztosításod terhére kap kártérítést.

Ha ez nem jó neki akkor nyugodtan küld ela pi csába.

Ha valami bünöző fazon, akkor nyilvános helyen találkozz vele...

2018. dec. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Ismerős vw-e, bal első keréknél lévő elem kis horpadás 110e volt úgy, hogy haverral csináltatta, számla mentesen. A mi kocsink elejének mentek neki, 660e volt a javítás szakszervizben pedig csak némi horpadás volt és egy olcsón javítható Suzuki-ról van szó.

Kérdés hány elem sérült és mennyire. Egy Volvo esetén nagyon vastagon fog a szervizek ceruzája.

2018. dec. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
2es válasszal annyi a gáz,hogy feljelenthet cserbenhagyásért vagy miért,hogy ott hagytad. Nos nekünk ezüst metál citroen tükröt 20asért fújtak. De igazából a kevertetésnek van ára, szóval kb 2dl festék és 5 dl feséték pár ezer forint különbség csak. Kalapálni is kell??? Na az már húzós, ha köcsög és márkaszervízbe viszi, akkor ott drága az óradíj, de szerintem elég az csiszolni és újra fújni...100e ből meglesz. Szerintem otthon lefújja téged meg közepesen levesz pénzzel. A volvo rendszámának első két betűje???? ha itt helyezték először forgalomba megmondom az évjáratot.
2018. dec. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

#6:

"Cserbenhagyás akkor valósul meg, ha a közlekedési balesetben érintett jármű vezetője nem áll meg a helyszínen, illetve úgy távozik onnan, hogy nem győződik meg arról hogy van-e a helyszínen segítségnyújtásra szoruló sérült személy. A cserbenhagyás tehát a megállási és meggyőződési kötelezettség elmulasztását jelenti egy olyan baleseti szituációban, amely magában hordozza a sérülés bekövetkezésének valószínűségét. A bírói gyakorlat szerint ugyanis a pusztán dologrongálódással járó baleset résztvevője nem valósít meg cserbenhagyást akkor, ha nem tesz eleget megállási és meggyőződési kötelezettségének feltéve hogy a baleset nem volt alkalmas testi sérülés előidézésére.


A közlekedési baleset helyszínének elhagyása tehát nem minősül cserbenhagyásnak akkor, ha egyértelmű hogy nem történhetett személyi sérülés. Ilyen pl. az az eset, amikor két szembejövő gépjármű visszapillantó tükrei összekoppannak, de kár nem következik be. Ha azonban a sofőr észleli hogy a szembejövő gépjármű ajtajának üvege betörik a tükrök ütközése miatt, és nem áll meg, a cserbenhagyás vétsége megállapítható, hiszen fennáll a sérülés reális lehetősége."

2018. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Betétlapot szereztem, gondoltam rá, hogy kitöltöm az én részemet és utána holnap kitöltetem vele az ő részét, esetleg adok beugrónak x összeget a javításba. De nagy a valószínűsége annak, hogy széttépi, vagy nem tölti ki, így meg akkor a hajamra kenhetem az egészet.


Az az érdekes ebben az egészben, hogy álltában ez fordítva szokott lenni, és a vétkes fél szeretne a betétlap kitöltése alól kibújni. De itt a károsult szeretné ezt elkerülni.


Egy elemet húztam le, jobb hátsó rész kerék felett.

2018. dec. 8. 22:08
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Az cink. Az a baj, hogy a Volvonál normális acélból van a kasztni nem pedig bililemezből. Azt vagy kivakolja egy kőműves vagy szívni fog vele a karosszérialakatos. Plusz még fényeztetni is kell. A 100 rugó nem biztos, hogy betakarja a dolgot.
2018. dec. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
De magaddal is kicsesztél: ha kitöltitek a lapot fizet a biztosítód. Így fizethetsz zsebből.
2018. dec. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!