Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit akarhat tőlem a másik...

Mit akarhat tőlem a másik autós biztosítója, ha egy hónapja koccantunk és én akkor bejelentettem a saját biztosítómnál?

Figyelt kérdés

Szüleim vezetékes telefonján keresett ma egy arrogáns pasas az aegon biztosítótól. Pedig 15 éve nem lakom ott! :-o

Egy hónappal ezelőtt koccantam egy másik autóssal parkolás közben, beletolattam. Minimális sérülés lett az autóján. (letört az első rendszáma, és egy díszléc elrepedt) Az enyémen behorpadt az alsó alvázvédő fekete műanyag. A másik fél ragaszkodott a papírozáshoz.

(Halkan jegyzem meg, az én autóm 12 milla a károsulté feltankolva 300 ezer. Mellesleg az ő autójának oldal és hátulja is sérült volt már. Hátsó lámpa kitörve, oldala lehorzsolva. Az egészet a rozsda tartotta össze.)


A telefonon mindenáron engem akart a biztosítós pasas. Szüleimnek semmit nem mondott. Szüleim persze nem adtak ki a telefonálónak semmi adatot rólam, még telefonszámot sem.

Vajon, mit akarhatott? Megnéztem a papíron, ennél az aegon biztosítónál van szerződése a károsultnak.

Jogszabály azt mondja ki, a saját KGFB biztosító felé kell jelenteni a károkozónak 5 munkanapon belül. Ezt én meg is tettem! Azt mondták, több tennivalóm nincs. Értesítenek, ha kérte a kártérítést a másik fél, amire 30 napja van.

Akkor, mégis mit akarhatott a károsult biztosítója tőlem, ráadásul, honnan a fenéből szedték elő szüleim vezetéses telefonszámát. (miközben a kitöltött bejelentőlapon az én telefonszámom, lakcímem szerepel)



2018. dec. 11. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Én arra tippelek,hogy valami biztosítást rád tukmálni...teljesen független a balesettől.Pláne mert nem a bejelentőn megadott elérhetőségeken kerestek.

Hm azt viszont nem is tudtam,hogy ha kárt okozok akkor jelentenem kell a biztosítónak :O én nem jelentettem, 3 hét múlva jött a papír,hogy mennyit fizettek ki a másik félnek.

2018. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Utolso: nem kell jelenteni az okozonak. Csak lehet.
2018. dec. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
csak írásban és tértivevánnyel kommunikálj velük - rohatt getszik
2019. jan. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!