Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Céges autóval neki ütköztem...

Céges autóval neki ütköztem vészfékezéssel kicsit egy előttem lévő autónak, amin kisebb kár keletkezett, de az én céges kocsimon nem volt kötelező biztosítás, akkor az üzembentartó céget terheli a kár? Vagy személy szerint engem?

Figyelt kérdés
2018. dec. 29. 01:52
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

A főnöködet kérdezd, de sanszos, hogy a kárt neked kell kifizetned, a komolyabb összeg a büntetés lesz, ha a rendőrség is be lett vonva.

A kötelező biztosítás nélküli közlekedésnek baleset nélkül is vannak következményei (büntetés, fedezetlenségi díj megfizetése), kötelességed lett volna indulás előtt ellenőrizni, hogy az autóval minden rendben van - de ez a tétel a céget terheli, ezt ne engedd, hogy rád hárítsák, a kár megtérítése már cifrább... ha rendes a főnököd, kifizeti, ha nem akkor te fizeted.... ha volt rendőr, akkor még az sem kizárt, hogy a baleset okozásáért is megy a csekk.

A balesettel tulajdonképpen lebuktattad a céget :-)

2018. dec. 29. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Rendőr volt vagy papírt adtál neki?

Ilyenkor az a legjobb ha megtudtok egyezni hogy ott helyben kifizeted. Akkor nem büntetnének meg de így a céget nagyon megfogják, meg lehet téged is.

2018. dec. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Meg is érdemelné, mind a cég ami kötelező nélkül futtatja az autóit, mind a sofőr, aki ezt nem ellenőrzi vagy szarik rá. Abszolút megérdemelné mindkettő.
2018. dec. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerencsétlen sofőr mit tehet szerintetek ilyenkor?

Szitu:

Főnök: Itt az autó, menj el vele X-be, ezt meg ezt elintézni.

Sofőr: Van rajta kötelező?

F: Nincs, de ne foglalkozz vele.

S: Én akkor nem vezetem, ez így szabálytalan.

F: Oké, akkor holnaptól már nem kell bejönnöd.

2019. jan. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
S: Nem is akarok, találok ilyen munkát másikat. De ne lepődj meg, ha holnapután nyitáskor az egyenruhások várnak a kapuban.
2019. jan. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!