Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Teendők lejárt lízingszerződés...

Teendők lejárt lízingszerződés esetén?

Figyelt kérdés

Zártvégű lízingszerződésem lezárásra került a tartozásom teljesítését követően. A lízingcég megküldte a törzskönyvet, meghatalmazást és nyilatkoztot a tulajdonjog átruházásához, valamint a kedvezményezettségi kivezetési hozzájárulást a casco kötvényből. Azzal tisztában vagyok, hogy új törzskönyvet és forgalmit kell igényelnem 15 napon belül (aminek van egy 12e Ft-os díja is), de amit nem tudok:

- Igényelhetem-e mindkét dokumentumot okmányirodában? A lízingcégtől kapott papirok szerint a Közlekedési Hatóságnál is be kell jelentenem a tulajdonos váltást, akkor most a KH-hoz is mennem kell?

- Ilyenkor szükséges új kötelező biztosítást is kötni (ha már tulajdonos váltásról van szó)? (erről semmilyen infót nem találtam...)



2019. jan. 2. 16:57
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"- Igényelhetem-e mindkét dokumentumot okmányirodában? "


Igen. Okmányirodában, vagy kormányablaknál.


"A lízingcégtől kapott papirok szerint a Közlekedési Hatóságnál is be kell jelentenem a tulajdonos váltást, akkor most a KH-hoz is mennem kell?"


Azt az okmányiroda/kormányablak megteszi. Elvileg csak a 6000+6000Ft (új forgalmi+tk) a fizetendő, mivel a vagyonszerzési illetéket már kifizetted amikor a bank nevére került az autó.


"- Ilyenkor szükséges új kötelező biztosítást is kötni (ha már tulajdonos váltásról van szó)? (erről semmilyen infót nem találtam...)"


Nem kell új (kötelező) bizotsítást kötni, viszont jelezd a biztosítónak, hogy mostmár tulajdonosa (is) vagy az autónak, nem csak üzembentartója.

2019. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és hasznos választ! Boldog Új Évet Kívánok! :)
2019. jan. 2. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!