Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Biztosítás, papírmunka

A kérdés

Biztosítás nélkül vezetni?

Most kötöttem egy biztosítast a kocsimra és volt olyan aki inkáb kihagyta ezt.Az érdekelne hogy aki biztosítás nélkül vezet az milyen összegű bírságra számíthat?

jan. 12. 10:05  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Ja és még elfelejtettem hogy a lejárt forgalmival való közlekedés esetén milyen összegű a bírság?

# 1/6Időpont jan. 12. 10:08 Privát üzenet
Armstrong01 nevű felhasználó válasza:

Biztosítás nélkül közlekedni elég öntökön rúgás. Nekem anno karácsony előtt felmondták a biztosítást, mert egy okmányirodai ügyintéző mondott valamit. Hosszú... Én csak két ünnep között kaptam ezt a levelet meg hogy felmondták és rohantam a biztosítóhoz hogy oldjuk meg erre koccantam egy kocsival. Maradjunk annyiban hogy a gatyámat is le szedte a faszi a MABISZ-al. Egy koccanásra ki fizettem 687 ezret (javítás, neki kocsi bérlés, meg 2x valami különbözet). Szóval nem érdemes játszani.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jan. 12. 10:15 Privát üzenet
workdev nevű felhasználó válasza:

Az szép. A következő kérdés az lesz, hogy nincs fék a kocsin, de azért elmennél a szomszéd faluba cigiért?

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jan. 12. 10:34 Privát üzenet

Naponta kell fedezetlenségi díjat fizetni, ami ilyen 6-700 Ft/nap

De nem is ez az igazan fájdalmas, hanem az amikor így balesetet okozol, mert akkor tényleg a gatyádat is leszedik.

A másik kérdésedre a választ itt találod:

[link]

Itt sem a bírság fájdalmas, hanem itt is az, hogy egy esetleges baleset esetén a biztosító nem fog fizetni.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jan. 12. 11:11 Privát üzenet
kgnemeth nevű felhasználó válasza:

Én nem a pár tízezres bírságtól félnék, hanem attól, hogy az esetlegesen okozott kárt ki kell fizetnem. Ha még személyi sérülés is történt, akkor aztán sanyi, fizetheti az ember a kárpótlást, luxusüdülőt, magánklinikán a kezeléseket, meg a kezelésenkénti 200km-es taxi számlát a másiknak.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jan. 12. 13:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

# 6/6Időpont jan. 13. 09:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan zajlik pontosan egy használt autó megvásárlás? Neten eddig csak a lényeget találtam leírva, nem értek hozzá még, szeretnék tisztában lenni vele lépésről lépésre!
Mikortól él a csekken befizetett kötelező biztosítás?
Segédmotorkerékpárra (Simson) mennyibe kerül a postán megköthető biztosítás?
Simson biztosítás?
Motornál ha a biztosítási lap megvan, de a csekk nincs még befizetve akkor lehet vezetni anélkül hogy megbüntetnének a biztosítás miatt?
Olvastam egy bizonyos sárga lámpáról, amit be fognak vezetni. Társadalom biztosítás szerűség. Hallottam, hogy drága, aki megváltja. Kinek van erre szüksége? Miért nem elég a sima zöld jelzésű taj?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Biztosítás, papírmunka rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!