Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üzenbentartó halála esetén a...

Üzenbentartó halála esetén a tulajdonosé marad az autó?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Férjem szeretném az autó tulajdonosának, de mivel friss a jogsija, így gazdaságosabb, ha üzembentartóként én kötök kötelezőt, mert így kevesebb díjat kell fizetni.

Ha én meghalok, akkor nem fogja a hagyaték tárgyát képezni a gépjármű, mivel ő a tulajdonos ugye? Az lenne a cél, hogy senki más ne legyen rá jogosult,csak a férjem.



2019. jan. 31. 12:04
 1/6 A kérdező kommentje:
*félre gépeltem a "üzeMbentartó" szót a kérdésben....na, de hátha így hamarabb felfigyeltek rá. ;))
2019. jan. 31. 12:07
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Egyértelmű a válasz:

az albérlő halála után a tulajé marad a lakás?

2019. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez tudni kéne még pár részletet: vannak-e gyerekeid/szüleid, az autó a vagyon mekkora részét képezi, és ajándékozással került-e a tulajdonába.

Extrém példa: az autó az egyetlen vagyontárgyad. Halálod előtt neki ajándékoztad, de van egy gyereked. Ebben az esetben az autó értéke beleszámít a hagyatékodba, és az abból kiszámolt köteles részbe. A gyereked az autó értékének harmadát követelheti a férjedtől.

2019. jan. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Férjed a tulajdonos, bármi is történjen, és te "csak" üzembentartó vagy. Ha te leadod a szerelést, a forgalmiban tulajdonos(jog) nem változik. Legfeljebb nem lesz később üzembentartó. A rendőrt nem érdekli, a hagyatékot sem érinti.


Az üzembentartói jog nem képezi hagyaték tárgyát, csak a jármű. Az meg a férjedé.

2019. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A gépjármű a tulajdonos tulajdona, ezt igazolja a gépjármű törzskönyv is.

Az üzembentartó csak használója a gépjárműnek, és mindenféle, az üzemeltetéshez kapcsolódó kötelezettség, felelősség őt terheli.

Az esetek többségében a tulajdonos, egyben, az üzembentartó is. Ha mást kíván üzembentartónak, akkor ezt megfelelő közhiteles formanyomtatványon be kell jelentenie. (Persze, nem testálhatja rá bárkire önkényesen, a nyomtatványt a leendő üzembentartónak is alá kell írnia, szerepelnek a személyi adatai, és tanúk is szükségesek.)

A tulajdonos, bármikor egyoldalúan visszavonhatja az üzembentartói bejelentést, azaz, magához vonhatja az üzembentartói jogokat, kötelezettségeket. Az üzembentartó halálával a tulajdonos lesz az üzembentartó is.

Mindenközben a tulajdoni joga érintetlen és fennáll.

Hogy az öröklés tekintetében mi várható, azt a kérdésed alapján nem lehet megválaszolni. Azt viszont igen, hogy az, hogy ő egyben üzembentartó-e, vagy sem, az mindegy. (Egyébként, az üzembentartó halálával, üzembentartóvá is válik.)


Amúgy, nem feltétlen jó taktika a KGFB-vel trükközni. Ha meghalsz, akkor durr, a nyakába szakad az A00-ás fokozatú biztosítási díj, egy jövedelemből. Ugyanis, nem az számít, hogy friss jogsis-e. Ha életében először köt biztosítást (vagy több mint 2 éves szünet után), akkor A00-ról indul, akkor is, ha 40 éves a vezetői engedélye. Ha most ő köti meg, és nem kell miatta kártérítést fizetnie a biztosítónak, akkor évről-évre nő a bónusz-fokozata, és nem egy jövedelemből fizeti.

2019. jan. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 31. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!